YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari işadamı Uzan'dan 2.5 milyar euroluk dava
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Cem Uzan, 2,5 milyar euroluk dava açıyor. Davanın görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inanıyorum" dedi.
Firari işadamı Uzan'dan 2.5 milyar euroluk dava
07 Mayıs 2014 / 22:56 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 22:57

TBMM Genel Kurulu'nda, görüşmeler sırasında Bakan Taner Yıldız, Cem Uzan'la ilgili önemli bir bilgiyi paylaştı:

Yıldız, hükümetleri aleyhine, Libananco ve diğer 4 davada, AİHM dahil  olmak üzere 230 milyar dolarlık dava açıldığını anımsattı. Bütün davalarda  Hükümet'in haklı çıktığına işaret eden Yıldız, şöyle devam etti:

"Şimdi Cem Uzan, bir sahtekarlık gereği, haklı olmadığına inandığımız  bir cümleye dayanak bu sefer Stockholm'de 2,5 milyar avroluk dava açıyor. Davanın  görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inanıyoruz. Hazırlıklarımız bu  yönde. Çünkü benzer gerekçelerle davayı açıyor, 'Ben o zaman Türk vatandaşı  değildim' diyor.

Belki kendisini oyalıyor olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti  Hükümeti'ni oyalayamayacak. 8 yıl süren davalarda 'acaba bu davada Türkiye olarak  kaybeder miyiz, başka kirli oyunlara girerler mi' diye bir kısım tedirginlikler  oluştu. Biz son derece şeffaf şekilde Hazine, Maliye Bakanlığı avukatlarla  savunduk, bu davaları kazandık. İnanıyorum ki tahkim heyeti yine bu dava için de  benzer şeyi verecektir."

fuat@me.com
 // fuat
Hemen verelim cemcim atla gel bekliyoruz;)...
07 Mayıs 2014 23:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler