YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Finlandiyalı gazeteciden Erdoğan'a diktatör sorusu
Finlandiya Cumhurbaşkanı ile ortak basın açıklaması düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiyalı bir gazetecinin diktatör sorusuna, "Diktatörün olduğu ülkede böyle bir soru soramazsınız" şeklince cevap verdi.
Finlandiyalı gazeteciden Erdoğan'a diktatör sorusu
13 Ekim 2015 / 20:50 Güncelleme: 13 Ekim 2015 / 20:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ankara'daki terör saldırısı hakkında konuştu. Konuşmasının ardınan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'a Finlandiya'dan gelen bir gazeteci soru sordu.

FİN GAZETECİDEN DİKTATÖR SORUSU

Fin gazetecinin  "Bazı vatandaşlar sizden korkuyorlar. Sizi diktatör olmakla suçluyor. Terör olayında devletin parmağı var iddiası var. Bu iddialarla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

DİKTATÖRÜN OLDUĞU ÜLKEDE BÖYLE BİR SORU SORAMAZSINIZ

"Öncelikle diktatörün olduğu ülkede böyle bir soru soramazsınız. Diktatörün olduğu bir ülkede Cumhurbaşkanınınailesi dahil sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. AB üyesi ülkelerinde olmayan talep ve etkinlikleri Türkiye'den daha fazla olan ülkelerle yarışırız.

FİKİRLE Mİ BİLGİYLE Mİ KONUŞUYORSUNUZ

İddia ediyorum, yazılı ve görsel medyada, çocuklarım eşim başta olmak üzere her türlü hakareti sınırsız bir şekilde yapmaktadır. 13-14 yıllık başbakanlık döneminde bunları sabırla karşıladık. Şimdi derin devlet diyorlar. bunu neye göre söyleniyor. Konuşmamda bunu ifade ettim. Bir tespiti net yapmamız lazım fikirle mi bilgiyle mi konuşuyoruz? Fikirle konuşursanız hep yanılırsınız. Bilgiyle konuşursanız bilgide saygı vardır. Bilgiyle değil dedikoduyla konuşuluyor."

a
 // a
bi zekilik vardır bide çalışkanlik. çalışkan olmak disiplin ile elde edilirken, zekilik ise Allah vergisi.. çok şükür modannayi, rihannayi idol alan gençler arasında cumhurbaşkanımızı idol almak bize nasip oldu. Rabbim dünya ve ahiret imtihanlarından muvaffak eylesin onu ve hepimizi....
13 Ekim 2015 23:34
Diktatör zırvalığı ağızlarına sakız oldu
 // Boğaçhan
Haddinden tecavüz edene haddini bildirmek lazım. Erdoğan az bile demiş....
13 Ekim 2015 Salı 22:24
 // Mucahit
Devam et lider seninlyiz. Allah yolumuzu açık etsin. Dua ile......
13 Ekim 2015 21:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler