YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinli anne: "Erdoğan'a ve Türk milletine teşekkürler"
İsrail'in sivillere yönelik saldırılarında iki çocuğu ağır yaralanan acılı Filistinli anne Alrazany, Erdoğan'a ve Türk milletine teşekkür etti.
Filistinli anne: "Erdoğan'a ve Türk milletine teşekkürler"
18 Ağustos 2014 / 19:57 Güncelleme: 18 Ağustos 2014 / 20:12

İki çocuğu gece uyurken İsrail bombalarının hedefi olan Filistinli anne Alrazany İsrail'in saldırılarını sadece sivillere yaptığını anlattı. Alrazany 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk milletine teşekkür etti.

İki çocuğu gece uyurken İsrail bombalarının hedefi olan Filistinli anne Alrazany, 'İsrail saldırılarını sadece sivillere yapıyor. Öldürdükleri tek bir Filistin askeri yok. Bunu zafer sanıyorlar. Kadın ve çocukları öldürüyorlar. Doğrusu Allah her şeyi görüyor ve biliyor' dedi.

İki çocuğu ağır yaralı olan acılı anne Gazze dramını anlattı

Gazze'den tedavi için Türkiye'ye getirilen 200 yaralıdan 22'si İstanbul ve Ankara'daki hastanelere yerleştirildi. Ankara'daki yaralılardan Amal (13) ve Ghada (8) kardeşlerin öyküsü ise yürek burkuyor. Gece yataklarında uyurken İsrail bombalarının hedefi olan kardeşlerin vücudu parçalandı. Enkazdan yan yana çıkarılan kardeşler Gazze'deki hastanelerde doktor ve ilaç yetersizliği nedeniyle ameliyat edilemedi. Çocukların ismini yetkililere yazdıran anne neriman Alrazany, Türkiye'den gelen haberle sevince boğuldu.

Mısır sınır kapıları kapatıldı

Kardeşler, Türkiye'ye getirilerek yoğun bakıma alındı. Ankara Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan kardeşlerin durumu ciddiyetini koruyor. Bacakları ve parmakları kesilen kardeşler cihazlar sayesinde yaşama tutunuyor. Anne Nariman Gazze'de yaşananları şöyle anlattı: 'Bombalar arasında tek başımıza kaldık. Arap ülkeleri sadece izliyor. Mısır sınır kapılarını kapattı. Bizi ölüme terk ettiler. Yaralılarımızın Gazze'den çıkmasına bile izin vermiyorlar. Yaralılarımız İsrail havalimanından getiriliyor.'

Erdoğan'a teşekkür ediyoruz

Alrazany, 'İsrail saldırılarını sadece sivillere yapıyor. Bunu bir zafer sanıyorlar. Halbuki şu ana kadar bir tane Filistin askeri bile öldüremediler. Doğrusu Allah her şeyi görüyor ve biliyor. Biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz. Türk milletine minnettarız' diye konuştu.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler