YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fıkra gibi olay: Hakimler kendilerini de dinletmiş!
Hakimler polisin hazırladığı IMEI listesinin kime ait olduğuna bakmayınca kendilerini de dinletmişler!
Fıkra gibi olay: Hakimler kendilerini de dinletmiş!
10 Nisan 2014 / 11:23 Güncelleme: 10 Nisan 2014 / 11:34

'Paralel Yapı'ya karşı ilk operasyon niteliğinde olan Adana'daki soruşturmasının detayları yasa dışı dinlemenin boyutunu gözler önüne serdi.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre "dinlenenler arasında bulunan savcı ve hakimler" farkında olmadan kendileri için dinleme onayını vermiş.

Dinleme kararları ağırlıklı olarak cihazlar üzerinde yer alan İMEİ numaraları ile alınmış. Dinlenen kişilerden 10'u Adana Adliyesinde görev yapan hakim ve savcı.

İddialara göre bazı dinleme kararlarının altında dinlenen hakimlerin kendi imzaları bulunuyor. Yazıda isim ve telefon numarası yer almadığı için hakimin hakkında dinleme kararı verdiği cihazın kendi telefonu olduğunu fark edemediği ileri sürülüyor. Ancak bu iddia henüz savcılık tarafından resmen doğrulanmadı.

Operasyonunun müfettişlerin yaptığı incelemenin ardından hazırlanan raporun savcılığa gönderilmesi ile başladığı öğrenildi.

Adana'daki gibi başka pek çok ilde de benzer yöntemlerle dinleme kararları alınarak çok sayıda kişinin dinlendiği bu yüzden operasyonun önümüzdeki günlerde farklı illere de yansıyabileceği belirtiliyor.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler