YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu gruptan polise bomba!
Diyarbakır'da Sur ilçesine yürümek isteyen ve aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu grubun içerisinden polise el yapımı patlayıcı atıldı. 4 polisin yaralandığı patlamanın ardından gruba müdahalede bulunuldu.
Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu gruptan polise bomba!
31 Aralık 2015 / 14:00 Güncelleme: 31 Aralık 2015 / 14:54

Diyarbakır'da DBP, HDP, HDK, DTK ve KJA öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen ve aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu grup, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesine yürümek istedi.

Grubun yürüyüşe geçtiği sırada yüzleri maskeli kişiler tarafından polise el yapımı patlayıcı ile saldırı yapıldı. Saldırıda 4 polis yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, polis grubu dağıtmak için müdahalede bulundu.

TERÖRİSTE KALKAN OLAN HDP'Lİ VEKİL POLİSE SALDIRDI

HDP'nin Diyarbakır milletvekili Sibel Yiğitalp, el yapımı bombayı atan teröristi gözaltına almak isteyen polise saldırarak, güvenlik güçlerini darp etmeye çalıştı.

Çevredeki bir alışveriş merkezine kaçan göstericilerden bazılarının gözaltına alınması esnasında polis ile Milletvekili Yiğitalp ile merkezde toplananlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. 

Gözaltı işlemine tepki gösteren Yiğitalp'e polis memurları, "Vekilim bakın benim dibime bomba düştü. Arkadaşlarım yaralı. Durup dururken polisimizin üstüne bomba atıldı" ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ HESAPLAR DA PATLAMAYI DOĞRULADI

Yürüyüşle ilgili sosyal medyada provokatif haberler yayınlayan kullanıcılardan biri, patlamanın olduğunu doğruladı ve patlamanın ardından polisin müdahalesini gösteren görüntüleri paylaştı. 

 

İHA

Anayasa acilen değişmeli
 // Boğaçhan
Bu milletvekili görünümlü militanlara dokunamayan yasa olmaz olsun!...
31 Aralık 2015 Perşembe 17:33
için neyse dışa vurur..!!
 // dostbil
Bunların ağızlarıyla bir şey söylemelerine gerek yok zaten yüzleri ne olduğunu göstermiyor mu ?Ya Rabbi şerlilerin şerrinden fesatçıların fesadından düzenbazların hilesinden sen bu ümmeti muhafaza eyle.....
31 Aralık 2015 Perşembe 16:27
 // Rasim DUMAN
Kadinin simasina bakar misiniz? Kan kin ve nefret akiyor ? Bunlara oy veren insanlara da acimiyorum artik. Bunlara oy verenler, "biz muslumaniz" demesinler, diyemezler ! Bu zamanda "biz bilmiyorduk" diyemez kimse !...
31 Aralık 2015 16:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler