YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fidel Okan'dan bir şok belge daha
Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, Eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'e yargıdaki illegal yapılanma tarafından tuzak kurulduğunu iddia etti, kuryelerle taşınan bir özel ileti belgesini de bu iddiaya dayanak olarak gösterdi.
Fidel Okan'dan bir şok belge daha
29 Ocak 2014 / 07:39 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 07:41

İşte o iddia ve o belge:

Özdemir illegal yapıyı ortadan kaldırmak istedi ve tuzak kuruldu

Ankara Emniyet Müdürü bu illegal yapıyı ortadan kaldırmak için daha o zaman mücadele başlatmış bu hemen anlaşılıyor Anlaşıldıktan sonra Ankara Emniyet Müdür bir komplonun içine sokuluyor. E bu özel ileti belgesi sanki kendilerine bir komplo kuruluyormuş gibi getirilip emniyetin belgelerine yükleniyor.

"Özel İleti,

Değerli savcım Cemil Tuğtekin,

Geçen hafta hakim arkadaş aradı. Biraraya geldiğimizde İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ile ilgili evrak üretilmesi için bazı stratejiler üzerine tartışmıştık.bunun ile ilgili İstihbarat Şube müdürlüğündeki Yetkili personelimizle ve dairemizdeki mesai arkadaşlarımla aşağıda açıklayacağım planı uygun görürseniz icraata geçireceğiz. Farklı görüşünüz olursa Kurye olarak gönderdiğim arkadaşla bana not olarak iletebilirsiniz. Telefonla görüşme yapmayalım. Görüşmelerimizi malum benzin istasyonunun kafetaryasında yapalım.

a: Kayseri'ye donanımlı bir ekip gönderdim, orada bağlantı kuracağımız bir isim verirseniz Orhan Özdemir ile ilgili aleyhte tanıklık yapacak isimleri tespit edip bir rapor haline getirmeyi düşünüyoruz. Daha sonra bu raporu bir ihbar mektubuyla devletin her kademesine gönderme düşüncemiz var.

b)Orhan Özdemir ile ilgili daire mütemmedlerimizle görüştük. Orhan Özdemir'in mal beyanı , soruşturma dosyaları, aldığı cezalar gibi doneleri toplatıyorum. İhbar mektubunuzda bunlardan ayrıntılı bahsedip eklerine belgeler koyup ihbarın inandırıcı olmasını sağlamak istiyoruz

c) Muhsin Yazıcoğlu'nun helikopterini düşmesi olayı ile ilgili illerin istihbarat şube müdürlerine baskı yapıp Orhan Özdemir hakkında aleyhte ifade vermeye ikna ettik. Konu gündeme geldiğinde plan kusursuz işletilecektir

d) Emniyet Müdürü'nün özel kalemindeki arkadaşımız makam odasına gerekli faydalı böceklerimizi yerleştirdik. Emniyet Müdürü'nün nefesini takip ediyoruz. Bu kayıtları yeri geldiğinde internette servis etmeyi planlıyoruz.

e) Can Kahraman konusu tamam. Yalnız sizin bu konuda aktif olmanız lazım Biz de bu işten bir şey çıkmayacağını biliyoruz ama adamı bezdirip Ankara'dan göndermezi lazım

f) Haziran sonuna kadar görevden aldırmazsak kabak bizim başımıza patlayacak. Her ihtimale karşı tutuklama sorun olmasın diye özel yetkili konuştuğumuz hakim ve savcıların röntgenini çektik. Hasan Satır'ın büyük açığını bulduk, sözümüzden çıkmaz, Savcım planı sessizce uygulayalım. Baskı gelirse topu yukarı atarız. Adalet Müsteşarı'nın da zaten Paris'teki kadınlarla ilişkisi elimizde. Zorda kalırsa onu da değerlendiririz. Kuryemiz sağlam, her şeyinizi paylaşabilirsiniz."

Asıl bir belgenin sanki hiç yokmuş gibi kendilerine düzenlenmiş gibi izlenim çıktı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler