YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fidel Okan, paralel örgütün skandal fişleme notlarını okudu
A Haber'e konuk olan Fidel Okan, paralel örgütün fişlemede kullandığı kriterlerden bazılarını okudu. İşte o skandal notlar...
Fidel Okan, paralel örgütün skandal fişleme notlarını okudu
30 Eylül 2014 / 08:02 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 08:07

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programında paralel örgütün adliyelerde yaptığı fişleme ve fişlemede göze çarpan akıl almaz detayların belgeleri seyirciyle paylaşıldı.

Hüseyin Hatemi, Kezban Hatemi, Fidel Okan ve Abdurrahman Şimşek'in konuk olduğu programda, Fidel Okan'ın kamuoyuna açıkladığı belgeler, stüdyodaki diğer konukları da şaşkına çevirdi.

Iğdır'daki fişleme vakasıyla ilgili gözaltılar yapılmış, fişçi A.G dün tutuklanmıştı.

Söz konusu olayla ilgili belgelerde "namaz var, fuhuş var, rüşvet yok, Hizmet'i sevmiyor, üç kağıtçı" türünden notlar görülüyor.

Kendi mensuplarını da rakamlarla fişlemişler

Öte yandan, paralel örgütün bazı noktalarda kendi mensuplarını da fişlediği göze çarpıyor.

Örneğin örgüt kendi mensuplarının niteliklerini rakamlarla ifade ediyor. En itaatsiz, ya da yeni mensup düzeyindeki personel "1" rakamıyla puanlandırılırken, en üst düzeyde ve itaat derecesi en yüksek personel ise "5" rakamıyla puanlanıyor.

İşte kriterler

(Her madde bir şahıs hakkında yazılmış...)

- Dürüst, sağlam, namaz yok, cuma yok

- Sigara içiyor, itaat yok, güvenilmez, rüşvetçi, kumar ve namaz var, alkol var.

- Namaz var, sigara var, dürüst, üzerine vazife olmayan şeyler yapar.

- Namaz yok, Cemaat'e karşı

- (İnfaz koruma memurlarıyla ilgili) Mahkumlardan rüşvet alır, namaz var, rüşvet var, güvenilmez, itaatsiz, başına buyruk.

- Namaz yok, rüşvet var, milliyetçi, menfaatçi

- Fuhuş var, menfaatçi.

- Daha önce Hizmet'in referansıyla katipliğe yerleşen ... numaralı ... isimli şahıs sınavı kazanınca Hizmet'ten ayrılmıştı. Bu katip bayramda reisten izin istedi, reis izin vermedi. 17.08.2012 günü komisyon kararıyla reis bu katibi Aralık Adliyesi'ne gönderdi.

"İlk maaşın yüzde 70'ini daha sonra her maaşın yüzde 20'sini Gülen Hareketi'ne vereceksin"

Öte yandan Fidel Okan yayında, fişleme soruşturmasıyla ilgili, soruşturma dosyasında yer alan mağdur müşteki ifadelerinden birini okudu. İfadeyi veren şahsın anlattıkları, paralel örgütün devlet kurumlarında işi nereler kadar vardırdığının en açık göstergelerinden biri olarak göze çarpıyor.

İşte o mağdur müşteki ifadesi:

Ben, Ağrı M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çalışmaktayım. Şu an geçici olarak Ağrı Adliyesi'nde bulunan Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nde kadrolu infaz memuruyum.

Benim hakkımda yukarıda belirtilen ifadeleri yazan şahısla, (fişleme ifadeleri şu şekilde: fuhuş var, menfaatçi) herhangi bir düşmanlığım olmadı.

2009-2010 yılında üniversite sınavına hazırlanmak amacıyla Ağrı FEM Dersanesi'ne gittim. 2011 yılında şubat ayında infaz koruma memurluğu sınav sonuçlarının açıklandığını öğrendiğim gün endüstri meslek lisesinde mobilya dekorasyon öğretmeni olan, soyismini bilmediğim bir şahıs ben FEM dersanesine davet etti.

Daha sonra infaz koruma memurluğu sınavını bize kazandırdı. "Bunun bir bedeli var, ilk maaşınızın yüzde 70'lik bir kısmını hibe olarak Hizmet'e vermeniz gerekiyor. Bunun dışında, aylık gelirinizin yüzde 20'sini her ay düzenli olarak vermelisiniz" dedi.

Bunun üzerine ben, "siz kazandırmadınız, sınava ben girdim, işi ticarete döktünüz" dedim ve bunlarla olan ilişiğimi o günden sonra kesmeye çalıştım.

hala paralel devlet yok diyenlere gelsin
 // cemil
hala paralel devlet yok diyenlere gelsin...
30 Eylül 2014 Salı 15:09
tüm bunlar ortada iken
 // fırat
hukuk nerede?...
30 Eylül 2014 Salı 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler