YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan gözaltına alındı
Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan gözaltına alındı
17 Ağustos 2016 15:45
FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan da gözaltına alındı.

İstanbul Mali Polisi dün çok sayıda adrese yönelik operasyon yaptı. 120 kişi hakkında gözaltı kararı bulunurken, 97 kişi gözaltına alınmıştı. 

Fetullahçı Terör Örgütü’ne  mali destek sağladıkları iddiası ile Akfa Holding'in sahibi Fatih Aktaş ile A101 marketlerinin sahibi Turgut Aydın da gözaltına alınmıştı.

Edinilen bilgiye göre gözaltı listesinde adı bulunan Fikret İnan, polis ekiplerine kendisi teslim oldu.

'AKFA'DAN O OKULLARA PARA AKTARILDI'

İddiaya göre Akfa Holding tarafından 2011-2015 yıllarında toplanan 40 milyon dolar “himmet” parasının Bank Asya üzerinden ABD merkezli okullara ve derneklere usulsüz olarak aktarıldığı belirlendi.

DAİRELER FATİH AKTAŞ'A GEÇTİ

Fi Yapı ile Akfa Holding arasında bir kaç yıl önce 'para ilişkisi' olmuştu. Şirketin satışını yaptığı çok sayıda daire Akfa'nın patronu Fatih Aktaş'a geçmişti. Konu ile ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam eden bir soruşturma da bulunuyor.

ŞİRKETİ İFLAS ERTELEME ALDI

Öte yandan, teslim etmesi gereken binlerce dairesi bulunan Fi Yapı, iflas erteleme başvurusu yapmıştı. Şirkete yönelik verilen erteleme kararı sürüyor. İstanbul Anadolu 4. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davanın bir sonraki duruşması önümüzdeki 7 Eylül'de yapılacak.

 

HÜRRİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler