YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu'ndan ilk açıklama
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan'ın, 'siyasi konuşma' yaptığı gerekçesiyle kendisine tepki göstermesine ilişkin, "Böyle bir tepki, doğru bir tepki olmadı" dedi.
Feyzioğlu'ndan ilk açıklama
10 Mayıs 2014 / 13:48 Güncelleme: 10 Mayıs 2014 / 13:51

Tören sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Feyzioğlu, "Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin yöneticilerinin hiçbirinden bu tepkileri beklemem. Beklersem; yaşadığım Cumhuriyetin ne kadar sertleştiğini, ne kadar üzücü hale geldiğini düşünürüm ve yola devam edemem" şeklinde konuştu.

"Ben bundan sonra da konuşurum, dinlemek isteyen dinler, gelen gelir, gelmeyen gelmez" diyen Feyzioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Böyle bir tepki doğru bir tepki olmadı. Yani önceki yapılan konuşmalara bakın, daha önceki TBB Başkanlarının konuşmalarına bakın bu 30 Mart sürecinde yaşadığımız o sertliği, o kutuplaşmayı giderecek, 'gelin sarılalım bir birimize, birlikte çözelim' konuşmasıydı birlikte çözmek yerine, 'ben istediğim şekilde çözerim, dayatırım' anlayışının son anda patladığını üzülerek görüyorum. Tercih tabii bunu yapanlarındır. Türkiye Cumhuriyeti de büyük devlettir, Türk milleti de gerçekten sağduyulu millettir. Benim ne demek istediğimi milyonlarca insanın anladığına ben eminim."

14:23
 // SEN HAVLADIN
Havlamak ne kelime..? Sen o kürsüde kustun be edepsiz adam! Chp rozetini takıp konuşsaydın, eyvallah... Ama o cübbeyi giyip, Danıştay da kurumsal bir konuşma adı altında yaparsan, bu edepsizliğin ve haddini aşmanın daniskasıdır....
10 Mayıs 2014 14:23
14:22
 // Yanındayız başbakanım
Sayın başbakanı göstermış oldugu tepkiden dolayı kutluyorum keşke aynı tepkiyi anayasa mahkemesi başkanınada gösterseydi.Kimse halkın sectigi siyasilere , iktadarına tepeden bakıp ayar veremez yüksek yargı bu alışkanlıklarından vazgeçmeli....
10 Mayıs 2014 14:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler