YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu'na sert tepki: Sana ne oluyor?
Feyzioğlu'nun konuşmasının olgun bir konuşma olmadığını ve Başbakan Erdoğan'ın buna tepki gösterdiğini söyleyen Yusuf Ziya Cömert, söz konusu konuşma için "Burada seviye düştü" dedi.
Feyzioğlu'na sert tepki: Sana ne oluyor?
10 Mayıs 2014 / 22:42 Güncelleme: 10 Mayıs 2014 / 22:41

Feyzioğlu'nun konuşmasında basın özgürlüğü ve Gezi Parkı ile ilgili de yorum yaptığını belirten Cömert, "Sen gazeteci misin, sana ne oluyor?" dedi.

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Metin Feyzioğlu'nun Danıştay'ın 146. Kuruluş Yıldönümü'nde yaptığı konuşmayı ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmaya tepki göstererek salonu terk etmesini yorumladı. 24 TV canlı yayınında konuşan Cömert, "Yüksek yargı başkanlarının bu tür toplantılarda merkezi hukukta kalmak şartıyla bazı sosyal mesajlar vermesi kıymetlidir. Bunları küçümsemiyorum. Hatta biraz siyasi mesaj vermesi de sorun değil. Ama bu hukuk zemininden hareket edecek. Bir şov kaygısı olmayacak. Ağır başlı mesajlar olur bunlar. Bunlar Taksim'deki bazı sol gurupların bildirilerine benzerse seviyesizleşir, burada da seviye düştü." ifadelerini kullandı.
 
Van'daki zelzele ile senin ne işin var?
 
"Vandaki zelzele ile senin ne işin var?" diyen Cömert, hükümet bir yıl içinde Van'ı tekrar yaptı. Farz edelim ki eleştirmiyorsun da takdir ediyorsun, onun da ne işi var orada, orası bunun yeri değil ki. Orada hukuki bir şeyler söylersin. Hukuka yönelik yapıcı şeyler söylersin." dedi.
 
Madem terbiyeni takınmıyorsun...
 
Feyzioğlu'nu eleştiren Cömert, "Şimdi hukukun itibarının düştüğünden söz ediyorsun, sen de düşürüyorsun yargının itibarını." dedi.
 
"Bu konular yargı meselesi midir?" diyen Yusuf Ziya Cömert, "Dolayısıyla olgun bir konuşma olmadı orada. Başbakan da her lafa 'eyvallah' diyecek bir özellik taşımıyor. Başbakan, 'Madem sen terbiyeni takınmıyorsun, o zaman kendi kendine devam et' niteliğinde bir dönüş yaptı.
 
Sana ne oluyor?
 
"Metin Feyzioğlu siyasi adaba da, bürokratik teamüllere de aykırı bir davranış sergiledi" diyen Cömert, şunları söyledi: "Orada 40 dakika 50 dakika konuşmanın ne alemi var? Orada bir sürü mevzuyu dile getirdi; yok Gezi Parkı, basın özgürlüğü. Basın özgürlüğünü biz konuşuruz, sana ne oluyor? Ben başka konuşurum, başka bir gazeteci de tam benim tersim konuşur. Sen gazeteci misin, sana ne oluyor? basın özgürlüğünün konuşulduğu bir porgrama çağırılırsın, orada konuşursun. Orası onun yeri mi?"
 
Kimse 'Aferin' demeyecek
 
Feyzioğlu'na yaptığı konuşmadan ötürü kimsenin aferin demeyeceğini belirten Cömert, "Tamam gösteri yapmak istiyorsun, 15 dakika içinde yap gösterini. Ama edep çerçevesi içinde. Akıllı bir insan en keskin mesajları en ölçülü cümlelerin içinde verebilir. Sen kabalık yapmak istiyorsan, o zaman cevabını başka türlü alırsın." diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler