YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu o iddiaya cevap verdi
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanlığı koltuğuna aday olacak mı, tartışmaları gündeme oturunca Feyzioğlu'ndan açıklama geldi.
Feyzioğlu o iddiaya cevap verdi
16 Ağustos 2014 / 16:52 Güncelleme: 16 Ağustos 2014 / 16:55

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yapması beklenen kurultayda genel başkanlık için adı geçmesini değerlendirerek; "Bunları konuşmanın yeri zamanı değil. Buralara halk layık görür, yetkili kurullardan çıkar böyle bir adaylığım yok benim" dedi.
Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde yapılan Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat etkinliklerine katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, tören sonrasında konuştu.

"Türkiye'nin muhalefete ihtiyacı var"

CHP'nin yapması beklenen kurultayın başkanlık için adı geçen Feyzioğlu; "Halk tarafından çok sevilince, çok büyük teveccüh gösterince böyle sözler çıkıyor. Ben görevimin başındayım. Benim görevim yüreklere işlemek, yüreklere yer yapmak. Burada slogan olsun diye söylemiyorum. Hayatta en büyük mutluluk insanların yüreğine girebilmek. Bugün burada gördüm ki insanların yüreğine girmişim" dedi.

Metin Feyzioğlu, genel başkanlığa halkın layık göreceğini belirterek şunları kaydetti; "Halen Türkiye Barolar Birliği Başkanıyım. Türkiye'nin adalet ihtiyacı var. Türkiye'nin hukuk ihtiyacı var. Bütün bunları etkin şeklide dile getirecek bir muhalefet ihtiyacı var. Türkiye'de hukuk devletinin korunabilmesi, demokrasinin korunabilmesi için siyasi iktidarın baskısını frenleyecek ve alternatif olacak bir muhalefete ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı dile getirmek benim görevimdi, dile getirdim getirmeye devam ediyorum. Bunları konuşmanın yeri zamanı değil. Buralara halk layık görür, yetkili kurullardan çıkar böyle bir adaylığım yok benim" şeklinde konuştu.

Tartışma yaratan o görüntü!

 

rs1-063-001.jpg

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu önceki gün İstanbul'’da bazı CHP’'lilerle gizli bir toplantı yaptı. Metin Feyzioğlu burada CHP Genel Başkanlığı’'na aday olduğunu açıklayarak, "“Ben sadece CHP Genel Başkanlığı'na değil Başbakanlığa hazırım. Bu odadan bir Başbakan en az iki Bakan neden çıkmasın. Sizlerden kurultayda destek istiyorum"” dedi. 

 

DHA

23:27
 // izmir izmirli
Bir sen eksiktin şimdi oldu sanki.sanamı kaldı yeni amerika uşaklıği yahudi piyonluğu.bukadar ucuz insanlarsınız işte...
16 Ağustos 2014 23:27
18:29
 // Ahmet
Bu kadar hafif ve samimiyetsiz adamı seçeceklerini sanmam....
16 Ağustos 2014 18:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler