YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feyzioğlu: Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı
TBB Başkanı Feyzioğlu, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ardından saf tutmak hepimizin görevidir. İstisnasız 79 Baro, daha gece yarısı olmadan tavrımızı açıkça ortaya koymuştuk. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı" dedi.
Feyzioğlu: Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı
16 Ağustos 2016 / 15:50 Güncelleme: 16 Ağustos 2016 / 16:04

TBB Başkanı Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabulü sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Feyzioğlu'nun açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE İÇ SAVAŞIN EŞİĞİNDEN DÖNMÜŞTÜR

Zataliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır. "Kalkışmanın taktik hedefi Cumhurbaşkanımız, stratejik hedefi Cumhuriyetimizidir" demiştik. Türkiye muhtemel bir içsavaşın eşiğinden düşmüştür. Ancak tehlike geçmemiştir.

AÇIKLAMALARINIZI DUYUNCA YÜREĞİMİZ FERAHLADI

FETÖ adli hain örgüt sadece araçtır. Arkasında güçler, Türkiye'nün bulunduğu coğrafya ve bölgedeki menfaat çatışmaları olduğu gibi durmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin ardından saf tutmak hepimizin görevidir. İstisnasız 79 Baro, daha gece yarısı olmadan tavrımızı açıkça ortaya koymuştuk. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. 

FETÖ SUÇSUZUN SUÇLUDAN AYRILMAMASINI İSTİYOR

FETÖ'nün en çok istediği, suçsuzun suçludan ayrılmaması, böylece FETÖ üyelerinin mağdur konumunu zorlayıp, kamuoyunda itibar kazanmaya çalışmasıdır. Devletimizin eylem ve işlemlerinde temel hukuka uygunluktur. Adil yargılanma, suçsuzluk karinesi gibi hususlara azami saygı gösterilmesinde fayda vardır. 

MEŞRU SAVUNMAMIZI EN ÖNDE ANLATMAYA BİZ TALİBİZ

Uluslararası kamuoyuna, FETÖ mücadelesini anlatma yükümlülüğümüz vardır. Sizin talimatınızla bir çalışma grubu oluşturulacaksa, meşru savunmamızı en önde anlatmaya biz talibiz.

ABD'de Uluslararası Barolar Birliği toplantısında en etkin şekilde yer almak istiyoruz. 2,5 milyon avukatı temsil eden bu örgütün vesilesiyle görüşme imkanına sahip olacağız. Haklı mücadelemizi en etkili şekilde anlatabileceğimize inanıyorum. 

SİNSİ PLANLAR BOŞA ÇIKMIŞ OLACAK

Hukuk üstünlüğüne güven sağlandığında, vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla hem gurur, hem güven duyacaktır. Böylece sinsi planlar da boşa çıkmış olacaktır. Kuvayi Milliye ruhunun bozulmadan sürdürülmesini diliyoruz.

NAMLULARIN KARŞISINA DİKİLENLER ORTALAMA VATANDAŞTI

Bugün geriye dönüp baktığımızda, Türkiye'nin yıllarca, yalanla, iftirayla, çarpıtmayla, boş sözle, hamasetle ülkesine ve devletine sahip çıktığını iddia eden güya seçkinlerin istismarına maruz kaldığını fark ediyoruz.

Ama 15 Temmuz'da darbeci teröristlerin silahları ölüm kusmaya başladığında, bu istismarcıların hiçbiri ortada yoktu. Sokakları, meydanları dolduranlar, tankların önünde yatanlar, namluların karşısında dikilenler seçkinler değil bu ülkenin ortalama vatandaşıydı.

BU MİLLET ALLAH'TAN BAŞKA GÜCÜN KARŞISINDA EĞİLMEZ

Biliyoruz ki istiklalini ve istikbalini, dünyanın en modern silahlarıyla üzerine gelen darbecilere teslim etmeyen bu millet, Allah'tan başka hiçbir gücün karşısında eğilmez. Türk milleti, o gece kendisine baş eğdirebileceklerini sananların başlarına gök kubbeyi yıkmıştır.

Yoksa rüyâ mı ? :)-2
 // Rasim DUMAN
Bu arada muhterem İsmail Emre bey kardeşimin de son derece dikkat çekici ve kesinlikle "kaale alınması gereken" tesbitleri var. Evet, böyle "çadırın karıştığı" dönemlerde, mevcut durumlarını muhafaza ve "ikbâl" hesapları yapanlar, "muktedirlere" hoş görünmek için bu çeşit hâl ve tavırlar içine girebilirler. Kendilerini kamufle etmek için "kraldan fazla kralcı" da olabilirler. Herkesin "uyanık" olmasında fayda var. Cenâb-ı ALLAH (C.C.) idârecilerimizin yardımcısı olsun inşallah....
16 Ağustos 2016 Salı 20:06
Yoksa rüyâ mı ? :)
 // Rasim DUMAN
Evet hakikaten şaşırdık. Böyle bir habere yorum yazmak çok zor. Ama bizim inancımızda "niyet okumak" yoktur ; insanların zâhirine itibâr etmek esastır. Sözler güzel ; hem de ummadığımız ve beklemediğimiz derecede. Şimdi adamı "mâzisi" ile muâheze edip te, eski durumunda "kemikleşmesine" sebep olmak ta bir vebâldir. Dua edelim ki, "hidâyeti tamamına ersin", "yarım" kalmasın. Binâenaleyh, bu beyânatından dolayı Metin bey tebrîki hakediyor. Devâmını bekleriz....
16 Ağustos 2016 Salı 19:57
GİZLİLİK PROTOKOLÜ
 // ismail emre
Fevzinin çıkışı basireti açıldığından değil....önce korkuyu tattı sonra gücü gördü şimdi de biat etti mesele budur.....

Şimdilerde çook kişiler gizlenmek için Tayyip Erdoğancı oluyor zaten darbe yapmadıklarını asıl meselenin ülkeyi iç savaşa sokmak olduğu söyleniyor yani asıl kadronun gizli kalması gerekir bu stratejik bir gerekliliktir bilin ki kim Erdoğan fanatiği ise dikkat edin hain heryerden çıkabilir............
16 Ağustos 2016 Salı 18:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler