YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetullah Gülen'in kitapları raflardan kaldırıldı
Kaynak Holding’e 10 gün önce kayyum atanmasının ardından NT kitap mağazalarında Fetullah Gülen’e ait kitaplar raflardan kaldırıldı.
Fetullah Gülen'in kitapları raflardan kaldırıldı
28 Kasım 2015 / 11:19 Güncelleme: 28 Kasım 2015 / 14:05

Kaynak Holding şirketinin bünyesinde bulunan NT Kitapevi’nin şubelerine gönderilen talimatla Gülen’in kitapları önceki gece toplanarak depoya kaldırıldı.

İsmini vermeyen bir görevli, “Kayyum atanmasının ardından dün Gülen’in kitaplarının toplatılmasıyla ilgili talimat geldi. Kitapları stoklarda bulunan kayıtlara göre eksiksiz olarak paketleyip merkeze göndermemiz istendi. Biz de dün akşam kitapları kolilere koyup yolladık. Artık NT mağazalarında satışları yapılmayacak” dedi.

Koza-İpek grubunun ardından cemaate yakınlığıyla bilinen Kaynak Holding’e bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğe 10 gün önce 7 kayyum atanmıştı. 

NT, 17-25 ARALIK'TAN İTİBAREN AMBARGOYA BAŞLAMIŞTI

17-25 Aralık darbe girişiminde başarısız olan paralel örgüt, o tarihten sonra kendisine yakın olmayan isimlere ambargo koymuş, birçok yazarın kitabını raflarından indirmişti.

elbette
 // zülfikar
yok Rasim abi, sıkıntı yok. ama uyarmakta haklısın. " Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler
Şualar " biz dersimi buradan almışız. selam ve hürmetler.
...
28 Kasım 2015 Cumartesi 17:41
 // Rasim DUMAN
Aman kardeslerim, bir de biz birbirimize dusmeyelim. Kanaatimce Risale-i Nur kulliyatinin sadelestirilmesi dogru degil. Arapca Farsca Osmanlica bilmeyen ortalama egitim seviyesine sahip bir insan, kulliyati bir defa azim ve sabirla okusa, ikinci defa okumaya basladiginda en az % 80 mesabesinde "anlar". Ucuncu defa okumaya basladiginda, insallah tamamini anlar. Boylece hem kelime hazinesi de muazzam zenginlesir, ifade kaabiliyeti artar....
28 Kasım 2015 16:19
Risale-i Nur kimsenin değil; Ümmetin dir.
 // zülfikar
recep doğru konuş. sözlerinden hangi kesim nur camiasından olduğun apaçık ortada, yazmana bile gerek yok. babanızın malı değil, risale-i nur. ilk önce sen Üstadı etnik kimliğini kullanmayı bırak. bir tek siz akıllısınız zaten. fethullahçılığın değişik bir versiyonu, biri sadeleştirir; bu da sahte tahrif olmuş der. ...
28 Kasım 2015 Cumartesi 15:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler