YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetullah Gülen'e bir şok daha! Bu hiç beklemiyordu...
ABD’de 140’ı aşan okullarıyla her yıl Amerikan hükümetinden milyonlarca dolar para alarak kendi organizasyonuna akıtan Fethullah Gülen örgütlenmesinin faaliyetleri ABD Kongresi’nde de gündeme geldi.
Fetullah Gülen'e bir şok daha! Bu hiç beklemiyordu...
05 Mart 2016 / 09:20 Güncelleme: 05 Mart 2016 / 10:26

Salı günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde konuşan ABD eski Hazine Bakan Yardımcısı Clay Lowery, ülkede eğitim kurumları adı altında faaliyet gösterip federal hibeleri kendi organizasyonuna aktaran dini grupların araştırılması ve soruşturulması gerektiğini söyledi.

Lowery, " Söz konusu iddiaların farkındayım. Birleşik Devletler'de eğitim hizmetleri sağlayan bazı şirketler ve çeşitli hibeler alıyorlar ve bu paranın bir kısmı açıkça hortumlanıyor. Açıkçası böylesine nefatif bir şey oluyorsa bu ciddiye alınmalı soruşturulmalıdır" dedi.

 

Kongre Üyesi Andy Barr'ın sorularını yanıtlayan Lowery, bu tür para aklama sistemi içerisinde hareket eden grupları en iyi Adalet Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nın ortak çalışmasının ortaya çıkarabileceğini belirtti.

Gülen örgütlenmesi hakkında en son geçtiğimiz Aralık ayında benzerler suçlamalar ortaya çıkmıştı.

Chicago-Sun Times gazetesinin ulaştığı mahkeme kayıtları Gülen bağlantılı the Concept Okulları'nın yöneticilerinin ABD Eğitim Bakanlığı tarafından okullara verilen 5 milyon dolarındaki federal hibeyi paravan şirketlere ya da kendilerinin ortak olduğu şirketlere aktardığını ortaya çıkarmıştı.

Sanıklardan birisinin 20 bin dolar değerindeki bir meblağı Bank Asya'ya aktardığı bile bulunmuştu. Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) 2014'te söz konusu okullara ait Illinois, Ohio ve Indiana'daki merkezlerini basarak başlattığı soruşturma halen devam ediyor.

 

SABAH

 // gercek
Mahkemelerde bunlara Çok güzel himmet paraları hediye ediyor hakim ve savcılar. Bürokraside kaymağı güzel yerlerde halen aktifler.bilen biliyor.vatan partili avukatlarla çalışıyorlar....
05 Mart 2016 15:12
 // Hasan hüseyin
Buradada aynısını yaptılar . Eşi benzeri görülmemiş sahtekarlıklarla saf temiz masum insanları dolandırmadılarmı . Yok efendim bu hocaefendinin mendili dediler parçalara ayırıp sattılar. Yok bu takkesi, cübbesi deyip daha neler neler akılalmaz rakamlata sattılar. Sonrada o paralarla saltanat yaptılar hemde ne saltanat....
05 Mart 2016 09:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler