YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetullah Gülen'den, parti liderine flaş dava!
Fetullah Gülen, katıldığı bir televizyon programında "cami-cemevi projesi"ni değerlendirirken söylediği sözlerle kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle BTP Genel Başkanı Baş aleyhine 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
Fetullah Gülen'den, parti liderine flaş dava!
09 Ekim 2013 / 11:59 Güncelleme: 09 Ekim 2013 / 16:41

Fetullah Gülen, katıldığı bir televizyon programında "cami-cemevi projesi"ni değerlendirirken söylediği sözlerle kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle BTP Genel Başkanı Haydar Baş aleyhine 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'ın açtığı davanın dilekçesinde, Baş'ın özel bir televizyon kanalında katıldığı programda, "cami-cemevi projesi"yle ilgili açıklamalarda bulunduğu, bu programın daha sonra Youtube internet sitesine de yüklendiği belirtildi.

Bu sırada Baş'ın, Gülen hakkında "Avrupa ajanı" ifadesini kullandığı ve Gülen'i "aşağılayıcı, tahrik edici; kamuoyunda husumet ve kuşku yaratıcı, güveni zedeleyici" nitelikte sözler sarf ettiği kaydedilen dilekçede, "Gülen'in, evrensel barışa ve medeniyetler arası diyaloğa yaptığı katkılarıyla kamuoyunca tanınan, toplumun büyük kesimince eserleri ve yaptıklarıyla bilinen, takdir edilen ve sevilen bir kanaat önderi olduğuna" yer verildi. Ayrıca Gülen'in, "bununla birlikte bazı marjinal kesimler tarafından haksız itham ve iddialara" uğradığı ifade edildi.

Dilekçede, "Baş'ın, insanların birbiriyle çatışmak için bahane aradığı bir ortamda, iyiniyet olarak başlatılan ve toplumun büyük kesimince desteklenen cami-cemevi projesine yönelik değerlendirmelerinin insafsızlık olduğu" kaydedildi.

Baş'ın sözlerinin eleştiri sınırları içinde değerlendirilemeyeceği savunulan dilekçede, Baş'tan 50 bin lira manevi tazminat yasal faiziyle birlikte talep edildi.

Dava, Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek.

 

AA

KARABAŞ
 // DÜNYANIN EN PROF ADAMI
Bu karabaş'ın profluğu nereden ve ne şekilde aldığı her kesin malumu zaten. Ergenekonun çakma refah partisi, çakma erbakanı, çakma profu işte. Neyin başı, kimin başı, nerenin başı milletimiz biliyor. Bu terbiyesiz şeytan sakallı insan müsvettesi, Saidi Nursi hazretlerinin bir numaralı düşmanıdır. Evet doğru, aynı zamanda İran ajanıdır fakat, Mossad ile derin bağı var gibi. Neticede münafığın teki işte. Kardeşi de İskender Evrenseloğlu olan şarlatandır....
09 Ekim 2013 Çarşamba 22:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler