YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetullah Gülen: Kenan Evren aleyhinde konuşanın ağzını kırarım
FETÖ lideri Gülen'in yeni ortaya çıkan konuşmasında darbeci Kenan Evren'e olan sevgisi ve bağlılığı dikkat çekiyor. Gülen, 'Kenan Evren'in biri aleyhinde konuşsa ağzını kırarım ben' demiş!
Fetullah Gülen: Kenan Evren aleyhinde konuşanın ağzını kırarım
05 Eylül 2016 / 10:22 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 10:30

FETÖ lideri konuşmasında, Kenan Evren'in bacanağı olan Yakup Hacıhabiboğlu'ndan bahsediyor. Hacıhabiboğlu'nun Gülen'e yakın bir isim olduğu ve Gülen'in sohbet kasetlerini Kenan Evren'e götürdüğü biliniyor.

EVREN HAKKINDA KÖTÜ KONUŞANIN AĞZINI KIRARIM

Evren'in kendisi hakkında kötü konuştuğunu iddia eden teröristbaşı Fetullah Gülen, 'Kenan Evren'in biri aleyhinde konuşsa ağzını kırarım ben' diyerek darbeci Evren'e olan sevgisini gösteriyor.

DAHA ÖNCE DE CENNETLİK İLAN ETMİŞTİ

31 Ocak 2005 tarihinde Milliyet Gazetesine verdiği mülakatta ise elebaşı Gülen, 12 Eylül Darbesini yöneten Kenan Evren’i cennetlik ilan etmişti.

Gülen 28 Şubat Postmodern Darbe sürecinde 16 Nisan 1997 tarihinde Kanal D’de katıldığı bir programda, darbecilerin Refah-Yol hükümetinden daha demokrat olduğunu ileri sürerek geçmişten bu yana darbe sevdasını ortaya koymuştu.

Seçilmiş hükümete yönelik o dönem “beceremediniz, artık bırakın” açıklamaları hala hafızalarda olan FETÖ elebaşı, uluslararası basına darbelerden mağdur olduğu imajını vermeye çalışmaktan geri durmadı. 

İşte Fetullah Gülen'in o konuşması:

 // Mustafa Avcı
Müslüman görünümlü piskopos, bırak sen Kenan Evren'in aleyhinde konuşanların ağzını kırmayıda, Türkiye'de şuan halk senin aleyhinde neler konuşuyor neler ona bak! Millet senin ağzını umumi hela gibi kullanıyor....
05 Eylül 2016 16:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler