YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fetullah Gülen için bir kırmızı bülten başvurusu daha
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY operasyonunun bir numaralı şüphelisi Fetullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığına müracaat etti.
Fetullah Gülen için bir kırmızı bülten başvurusu daha
08 Aralık 2015 / 19:16 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 19:31

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunun bir numaralı şüphelisi Fetullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığına başvurdu.

Örgütün yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, "İzmir Askeri Casusluk Davası"nın soruşturma sürecinde, taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yaptıkları, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK'dan tasfiyesini amaçladıkları yönündeki iddialar üzerine başlatılan soruşturmada, hakkında yakalama kararı çıkarılan örgütün lideri Fetullah Gülen için, uluslararası düzeyde arama ve tutuklandığında iade talebi anlamına gelen "kırmızı bülten" çıkarılması konusunda Adalet Bakanlığına müracaat edildi.  

Gülen hakkında daha önce de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen 3 soruşturmada benzer talepte bulunulmuştu.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler