YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'ye son darbe iniyor
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in ABD'den iadesine ilişkin evraka son şeklini verdi. Gülen'in 8 suçtan iadesi talep edilecek.
FETÖ'ye son darbe iniyor
09 Mayıs 2016 / 18:42 Güncelleme: 09 Mayıs 2016 / 20:17

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, firari sanık Fetullah Gülen'in ABD'den iadesine ilişkin evraka son şeklini verdi.

İade evrakında, Gülen'in kimlik bilgileri, suçlamalar, suç tarihleri, suç yerleri, yüklenen suçlar için kanunda öngörülen ceza türleri ve miktarları ile Pensilvanya'daki adresi yer alacak, ayrıca suçlamalara ilişkin açıklamalarda bulunulacak.

Edinilen bilgiye göre, ABD adli makamlarına gönderilecek iade evrakının taslağı tamamlandı.

Taslakta, Fetullah Gülen'in "nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik", "iftira", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "zimmet", "kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kaydedilmesi", "özel hayatın gizliliğini ihlal" ile "kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek" suçlarını işlediğine yer veriliyor.

Suç tarihi 2000-2016, suç yeri ise Ankara olarak gösterilen taslakta, "Suçun işlenişine ilişkin olgular" başlığı altında açıklamalarda bulunuluyor.

"Organizasyonu Fetullah Gülen yönetmektedir"

Bu bölümde, "Şüpheli Fetullah Gülen'in kurup yönettiği cemaat; yargı, ordu, emniyet, bürokrasi içerisinde kadrolaşmıştır. Bu kadrolar dini istismar aracı olarak kullanmaktadır. Organizasyonu Fetullah Gülen yönetmektedir. Onun özel talimatları, yurt dışından özel kurye ile gelmektedir. 

Genel talimatları şifreli şekilde sohbet ve konuşma olarak yayınlanmaktadır. Ona bağlı örgüt üyeleri Türkiye'de her kurumda bulunmaktadır." ifadeleri yer alıyor.

Taslakta, söz konusu cemaatin sınav sorularını önceden elde ederek, mensuplarının devlet kurumlarına yerleşmelerini sağlandığı da kaydediliyor.


AA

 // Mehmet
Vah zavallılar,halâ direniyorlar.şaşarım senin aklına.(ama mecbursun,kâfir efendilerin öyle istiyor....
09 Mayıs 2016 20:06
 // mustafa
bir sürü oyunlarla oyalama yaparlar. sonra ladini öldürmüş gibi yaptiklari gibi hocayı öldürmüş gibi yaparlar. gene de vermezler....
09 Mayıs 2016 19:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler