YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'ye şok: Bir kuruma daha kayyum atandı
FETÖ'ye şok: Bir kuruma daha kayyum atandı
07 Haziran 2016 19:15
Konya'da yürütülen FETÖ/PDY operasyonunda Mevlana Üniversitesi'nin de bağlı olduğu Gevher Sultan Eğitim Araştırma Sağlık ve Kültür Vakfı'na (GESAV) FETÖ/PDY terör örgütüne finans sağlamak suçundan dolayı kayyum atandı.

Konya'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, bünyesinde Mevlana Üniversitesi bulunan Gevher Sultan Eğitim Araştırma Sağlık ve Kültür Vakfı'na (GESAV) mahkeme kararı ile Konya'daFETÖ soruşturmasında GESAV'a kayyum atandıatandı.

Alınan bilgiye göre, Konya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bünyesinde Mevlana Üniversitesi bulunan GESAV'ın yönetim kurulu üyelerinin tedbiren geçici olarak görevlerinden alınmalarına, Vakfın Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti adına tüm yetkileri kullanmak üzere, kayyum atanmasına karar verdi.

Başlatılan soruşturma sürüyor.

 // Oğuz
İzmir katipcelebi üniversitesi hepsi paralelci arkadaş işe girecekti kendinden olmayanları almıyorlar yetkililere duyrulur...
07 Haziran 2016 20:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler