YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'ye asker yetiştiren okula kayyum atandı
FETÖ'ye asker yetiştiren okula kayyum atandı
21 Temmuz 2016 20:56
Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz'da yaptığı darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, Yamanlar Koleji'nin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu, Sema ve Şelale A.Ş'ye kayyum atandı

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı birimlerin ortak incelemeleri sonucu merkezleri İzmir'de bulunan Sema A.Ş. ile Şelale A.Ş.'ye FETÖ'ye eleman kazandırdığı, mali destek sağlandığı iddiaları neticesinde kayyum atandı. 

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ekipleri nezaretinde atanan kayyumlar 29 eğitim kurumuna giderek, idareyi devraldı.

MAHREM GÖRÜŞMELERİN YAPILDIĞI YER

Fethullah Gülen grubuna bağlı ve grubun ilk eğitim kurumu olduğu belirtilen Yamanlar Koleji'nde Fethullah Gülen’in yurt dışına çıkmadan önce örgütün temellerini burada attığı ileri sürüldü. 

Ayrıca Gülen’in yurt dışına çıkmadan önce önemli görüşmelerini burada ‘mahrem’ adı altında özel bir odada yaptığı iddia edildi. 

SEÇİLMİŞ ÖĞRENCİLER HARP OKULLARINA YERLEŞTİRİLİYORDU

Ayrıca Yamanlar Koleji'nde başarılı olan ‘seçilmiş öğrencilerin’ askeri liseler başta olmak üzere çeşitli harp okullarına yerleştirildiği ve bu öğrencilerin mezun olmalarının ardından kolejdeki özel odada "Gülen'e bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği öne sürüldü.

buralara kayyum değil ...!!!
 // Muhafız
Ey TC.DEVLETİ ve HÜKÜMETİ;bu vatan hainlerinin ve haşhaşilerin yetiştiği bu pislik yuvası olan yerlere sakın kayyum atamayın,bu pislik yuvalarını bir daha yapılmamak üzere haritadan silin,yani bu şerefsiz vatan haini yetiştiren pislik yuvalarını YIKIN...!!!hemde temelinden bir daha yapılamayacak şekilde...!!!...
22 Temmuz 2016 Cuma 02:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler