YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün 'Yarına Bakış' planı deşifre oldu
FETÖ'nün medya organlarından olan Zaman Gazetesi'ne kayyum atanmasının ardından apar topar çıkardığı Yarına Bakış'ın oyunu deşifre oldu. Zaman'dan bağımsız olduğu ifade edilen gazetenin 2009 yılında attığı ilk tweet yakasını ele verdi.
FETÖ'nün 'Yarına Bakış' planı deşifre oldu
09 Mart 2016 / 06:51 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 06:53

Zaman'ın döküman ve malzemelerini apar topar aktardığı Yarına Bakış'ın kirli oyunu gün yüzüne çıktı. Zaman'dan bağımsız bir izlenim oluşturmaya çalışan Yarına Bakış'ı 2009'da attığı ilk tweet ele verdi.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğinin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunması" nedeniyle kayyum atadığı Feza Gazetecilik şirketinin, Zaman gazetesinin döküman ve malzemelerini Yarına Bakış'a aktardığı tespit edildi.

Zaman'dan bağımsız bir izlenim oluşturmaya çalışan Yarına Bakış'ı ilk günden deşifre oldu.
Yarina Bakış'ın Twitter hesabının daha önceden Zaman gazetesine ait olduğu ilk tweetten ortaya çıktı . 2009'da söz konusu hesaptan, 'Zaman.com.tr Twitter'da' paylaşımının yapıldığı görüldü.

Abonelere dağıtıldı

Söz konusu gazeteleri abone sistemiyle Türkiye'nin her yerine dağıtan Cihan Medya'nın, kayyum heyeti atandıktan sonra, 500 bin nüshalık alımı durdurduğu ve Zaman'ı dağıtmadığı kaydedildi. Zaman'ın yerine aynı gün daha önce abone olan yerlere, eski yönetimin çıkardığı belirtilen "Yarına Bakış" adlı yeni gazetesi dağıtıldı.

Bunun üzerine kayyum heyeti sadece bayi satışı için baskı yaptı. Dolayısıyla 600 bin adet değil, 75 bin adet gazete basıldı ve bayilere gönderildi. 

Gazetenin sosyal medya hesaplarında da çeşitli sorunlar yaşandı. Zaman gazetesinin Twitter'daki bir milyon 39 bin 950 takipçisi, grubun çıkardığı yeni gazete "Yarına Bakış"a yönlendirildi. Gazetenin internet sitesi ise 3 gündür güncellenemedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler