YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün sivil imamı cuma namazına giden askeri fırçalamış
İzmir'de FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve itirafçı olan bazı askeri personel, FETÖ "abileri"nin, askeri personelin namaz kılmaması ve oruç tutmaması yönündeki telkinleri hakkında bilgi verdi.
FETÖ'nün sivil imamı cuma namazına giden askeri fırçalamış
24 Eylül 2017 / 17:43 Güncelleme: 24 Eylül 2017 / 17:51

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınmalarının ardından itirafçı olan bazı askeri personel, FETÖ "abileri"nin, askeri personelin namaz kılmaması ve oruç tutmaması yönündeki telkinleri hakkında bilgi verdi.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın talimatıyla örgütün jandarmadaki yapılanmasına ilişkin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden bazıları, devlet ve yargıya yardımcı olmak istediklerini belirterek, bu doğrultuda ifade verdi.

Örgütün çözümlenmesi için verdikleri bilgilerin teyit edilmesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan itirafçılardan H.İ, kendilerinden sorumlu FETÖ mensubunun, "İl Jandarma Komutanlığında mescit açıldı fakat buraya namaz kılmaya gitmeyin, burada kamera kaydı var, sizi tespit ediyorlar. Dikkati çekmemek için oruçlarınızın bazılarını yiyin" dediğini ileri sürdü.

"JANDARMADA OLAN HER OLAYI BİLİYORDU"

İtirafçılardan F.U. de "Akif" kod adlı örgüt elemanının derin ilişkileri olduğunu, askeri personel olmamasına rağmen jandarmayı iyi bildiğini belirterek, "Akif, İlçe Jandarma Komutanlığında ne olduysa her olayı biliyordu, 'Böyle bir olay olmuş' şeklinde bana anlatıyordu. Elleri her yere uzanıyordu. Beni 'Abdestini teyemmümle al, namazını göz ile kıl' diye ikaz ediyordu hatta cuma namazlarına giderdim, cuma namazına gittiğim için Akif beni fırçaladı." beyanında bulundu.

FETÖ ile ilgili itiraflarda bulunan C.B. de örgütün bu denli gizli ve sinsi olabileceğini tahmin etmediğini, amacına ulaşmak için bu kadar pervasız ve acımasızca davranacağını hayal edemediğini kaydederek, zaman geçtikçe elde ettiği bilgi ve tecrübelerle bu yapının gerçek yüzünü gördüğünü söyledi.

Örgütte "abi" olarak nitelendirilen kişinin kendisi ve diğer askeri personelden sürekli "himmet" adı altında para istediğini anlatan C.B, kendisinden sorumlu kişiyle diyaloğunu şöyle anlattı:

"Bu abiyle buluşmamızda, cuma namazının farzlarını ve tek başına kılınıp kılınmayacağını sordum. O da bana, 'Cuma namazı, askerlere farz değil.' diye cevap verdi. Bunu duyunca bunların yanlış yolda olduğunu ve gerçekten kötü bir işin peşinde olduklarını tamamen anladım. Bu, benim için kesin bir kanıt oldu."

"NAMAZ KILMA, ORUÇ TUTMA, KENDİNİ BELLİ ETME"

İtirafçılardan F.S. de FETÖ'den daha önce ayrıldığını, İzmir'de görev yaptığı sırada "Mürşit" kod adlı örgüt mensubunun oturduğu eve gelerek kendisini ikna ettiğini ve yeniden örgüte kazandırmaya çalıştığını söyledi.

F.S, "Mürşit, bana 'Toplu namazlara, cuma namazlarına gitme, namaz kılma, oruç tutma, kendini belli etme, yoksa seni atarlar, meslekte yükselemezsin' diye ikazda bulundu. 'Abdestini teyemmüm ile al, gözle namaz kıl' diyordu ancak bu ikazlara rağmen cuma namazlarına gidiyordum, orucumu tutuyordum" ifadelerini kullandı.

EBED BİZİMDİR.
 // Nezir
Fetö aşağı fetö yukarı, bu söylemler insanlarda acaba bir gün fetö gelebilirmi şüphesi uyandırıyor, hem vallahi hem billahi fetö asla gelmeyecek, gelemeyecektir. Tayyip'te fanidir elbet O da bir gün gidecek, ama fetö asla gelmeyecektir.Bilerek söylüyorum Tayyip'i en çok Tayyip sevmeyenler arayacaktır.Araştırın beyler deccal konusunu araştırın,deccalin tuzaklarını ve nasıl bozulduklarını araştırın, araştırın ki imanı olanın imanı artsın.Bu Devlet hızla hainlerden temizlenecek,çok güçlü bir hale gelecektir,artık onu kimsenin yıkamayacağı bir duruma erişecektir. Diğer taraftan deccalın gizlice elde ettiği devletleri birer birer firavunun sarayı gibi yıkılacaktır....
24 Eylül 2017 Pazar 23:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler