YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ’nün sinsi B planı ortaya çıktı
FETÖ’nün sinsi B planı ortaya çıktı
14 Ağustos 2016 15:44
Üst düzey rütbeli subayın anlattıkları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün B planını ortaya çıkardı

İzmir'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan ve gizli tanık olmayı kabul eden üst düzey rütbeli subayın anlattıkları Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), sinsi B planını da ortaya çıkardı.

Buna göre, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Ankara Çukurambar'da işyeri olarak kullanılan villada, çağırdıkları üst düzey rütbeli subaylara darbe girişiminde ne yapacaklarını anlatan darbenin sivil 1 numarası Adil Öksüz ve askeri 1 numarası Akın Öztürk'ün 100'ün üzerinde üst rütbeli subaya ise, farklı bir talimat verdiği belirlendi.

"DARBE BAŞARISIZ OLURSA BİZİM ASKERİYE İÇİNDE UYUYAN HÜCRELERİMİZ OLUN"
Gizli tanık, Öksüz'e Öztürk'ün bu subaylara, "Darbe girişimine katılmayıp geri planda kalın. Darbenin gidişatını takip edin. Darbe başarısız olursa bizim askeriye içindeki uyuyan hücrelerimiz olun. Darbecilere müdahale eder gibi yapın ve girişimi lanetleyin. Asla renk vermeyin, bizden gelecek talimatları bekleyin. Darbe başarısız olursa tüm bağlantılarımız ve gücümüz tamamen ortadan kalkmasın" dediğini anlattı.

 

SABAH

YANİ DAHA ÇOK
 // CEM
Yani daha çok var.Bu onun açıklaması.Bunları tesbit etmek için şu anda tutuklu olanların bazı yöntemlerle konuşturulması gerekir...
14 Ağustos 2016 Pazar 19:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler