YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nun rüya oyunu! Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı
FETÖ'nun rüya oyunu! Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı
10 Ekim 2016 11:54
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETO'nun rüyalarla propaganda yaparak örgüt üyelerini diri tutmaya, itirafçı olmalarını engellemeye çalıştığını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la konuşan Milliyet Gazetesi Ankara temsilcisi Serpil Çevikcan, Bozdağ'ın 26-27 Ekim tarihlerinde Gülen’in iadesiyle ilgili temaslarda bulunmak için ABD’ye gideceğini söyledi. Bozdağ, "Gülen dosyası kadar sağlam bir dosya yok. Sadece ifadeler değil dijital deliller de var" dedi.

Bakan Bozdağ, iade kararının aslında yargısal olmadığına dikkat çekerken, ABD yönetiminin istemesi halinde mahkemeden aksi yönde karar çıkmayacağını vurguladı.

Öte yandan Bozdağ, FETÖ'nün rüyalar üzerinden oynadığı oyuna da değindi.

Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"RÜYALAR ÜZERİNDEN PROPAGANDA"

"Bu FETÖ, rüyalar üzerinden her yerde çok ciddi propaganda yapıyor. Sahte rüyalar uyduruyorlar sonra bu rüyaları birbirlerine anlatıyorlar, başkalarına anlatmalarını istiyorlar ve böyle bir motivasyon yapıyorlar. Tutuklu olanları, aileleri ve dışarıda olan örgüt üyelerini diri tutmaya, itirafçı olmalarını engellemeye çalışıyorlar.

“Bugün, yarın kurtulacaksınız, hiç merak etmeyin” gibi akla hayale alınmayacak şeyler söyleyerek bekleyişin içine sokuyorlar. Tabii sıcağı sıcağına verilecek ifadeler çok önemli. Başlangıçta çözülmeyi önlemek için her gün yeni bir rüya, hikâye yayarak itirafçılığı önlemek istiyorlar. Cezaevlerinde ya da dışarıda neler oluyor, acayip şeyler anlatıyorlar. 

"ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANABİLİRLER"

Ailelere çağrıda bulunuyorum. Etkin pişmanlıktan yararlanma imkânları var. Örgüt üyeliği suçu, ceza bile almayacak hale gelebiliyor. Bir rakam yok ama itirafçı olan ciddi sayıda kişi var. Örgütten ayrılmak isteyenlere çok önemli imkânlar getiriyor.

Örgüt üyeliği dışında suçu varsa etkin pişmanlık gösterdiği zaman alt ceza verme imkânı doğar. Örgüt elebaşı Gülen ve yönetici kadroların rahatları bozulacak, kirli yüzüne ilişkin itiraflar olduğunda bugün bilinenden daha öte kirlenmiş yüzü ortaya çıkacak.

Ve bu ABD’de ve başka ülkelerde şu anda Türkiye’ye ihanet etmeyi kendilerini cennete götürecek zanneden örgüt üyelerinin rahatını bozacak. Cezaevlerindekiler, aileleri umurlarında bile değil. Veriyorlar oradan gazı, şöyle uçacaksınız, böyle kaçacaksınız. Lütfen herkes çocuklarına sahip çıksın. Bu imkânlardan istifade etsinler. Örgütün kara propagandasına aldanmasınlar"

"DİJİTAL DELİLLER VAR"

Bakan Bozdağ, "Çok açık söylüyorum Gülen’in iade dosyasının içinde olan bilgi belge kadar, dünyada kişinin suçla irtibatını tereddütsüz ispat eden bu kadar sağlam veri başka ülkelerin iade dosyasında yer almıştır? O kadar sağlam. ABD’nin iade dosyalarını biliyoruz. Gülen dosyası kadar sağlam bir dosya yok. Sadece ifadeler değil. Dijital deliller var. Bundan sonra çıkacaklar da olacak. Şu ana kadar elde olanlar fazlasıyla yetiyor. Eğer bu kadar net bir dosyada iade yapılmazsa hangi dosyada yapılır ben onu bilemiyorum" diye konuştu.

"500 BİN CİVARINDA DİJİTAL VERİ VAR"

“500 bin civarında dijital veri var” diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Bilgisayar kaydı, flaş bellek, cep telefonu, kamera kayıtları, başka şeyler. Pek çok evrak, yazışma var. Bunların hepsinin analizi yapıldıktan sonra bütün soruların cevabını çok net biçimde bulacağına inanıyorum.

Çünkü darbe teşebbüsünde bulunanlar başarısızlığı hesap etmediği için delilleri karartma veya yok etme konusunda bir çaba da göstermediler. Uçakların kara kutuları var mesela. Basına yansıyanlar var yansımayanlar var. Ne konuştular kendi aralarında. ABD’nin tereddüt etmesine hak verecek bir şey yok.”

 

HABER10

fetö
 // M.N.A
hain fetho rüya kim sen kim tövbe et Türk halkından Özür dile kandırdığın aptallara yanlış yolda olduğunu söyle belki Allah seni affeder...
10 Ekim 2016 19:07
rüya
 // M.N.A
fetö rüyasinda abd ve Avrupa'ya nasil köpeklik yapacağından başka bir şey görmüyor onun peşinden giden aptallar uyanin artık cehennem'e ateş olmayin...
10 Ekim 2016 18:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler