YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün MİT imamı yurt dışına kaçarken yakalandı
FETÖ'nün MİT imamı yurt dışına kaçarken yakalandı
25 Eylül 2017 10:21
Erzurum'da FETÖ'nün "MİT imamı" olduğu belirlenen Sadrettin Dölen ve eşi Songül Dölen yurt dışına kaçmak isterken saklandıkları "gaygubet evi"nde yakalandı.

Erzurum’da MİT’in teknik ve istihbari çalışması ile Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri tarafından Palandöken semtinde FETÖ/PDY'nin 'MİT imamı' öğretmen Sadrettin Dölen (32) ve eşi Songül Dölen (31), yurt dışına kaçmak isterken saklandıkları 'gaybubet evi'nde düzenlenen operasyonla gözaltına alındılar. 

Erzincan, Bayburt ve Erzurum’da FETÖ/PDY’nin sözde 'MİT, asker, polis, yargı, kaymakam, valilerden sorumlu MİT imamı' Nevşehir nüfusuna kayıtlı öğretmen Sadrettin Dölen ile eşi Songül Dölen, MİT’in istihbari çalışması ile Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından örgütün 'gaybubat evi'nde saklanırken yakalandı.

111111-001.jpg

Başka bir vatandaşın adına kiraladıkları evde yapılan aramada örgüte ait çok sayıda doküman, Fetullah Gülen’e ait kitap ve 5 bin TL nakit para ele geçirilirken, 'MİT imamları'nın, özellikle örgüt içerisindeki 'hususilerin' davranış kurallarıyla ilgili dikkat çeken bilgilerin yer aldığı raporda, 'hususilerin' görev yaptıkları yerlerde kendilerini deşifre etmemek adına dünya görüşlerine tamamen zıt bir hayat tarzı içerisine girdikleri, ayrıca, FETÖ’nün ‘gizlilik’, ‘takiyye’ ve ‘tedbir’ prensiplerini en üst seviyede hayata geçiren ve örgüt içinde dahi bilinmeyen hususileri, bir nevi ‘örgüt içinde örgüt’ olarak tanımlamakla, illegal yapılanmanın polis, asker, MİT ve yargı teşkilatları içerisinde yer alan deşifre olmamış örgüt mensuplarından oluştuğu, hususilerin ise başında bulunan sorumlu kişilerin doğrudan ABD’de yaşayan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e bağlılıkla çalıştıkları ifade ediliyor.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından cumhuriyet savcısının tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilen öğretmen Sadrettin Dölen, eşi Söngül Dölen, FETÖ/PDY üyesi olmak suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Erzurum H Tipi Cezaevi'ne konuldular.

Tutuklanan karı-koca, Ağır Ceza Mahkemesi'nde MİT’e yönelik faaliyet göstermeleri nedeniyle ‘casusluk’ suçundan yargılanacaklar.

İHA

Hiç mi akletmediniz?
 // Ali
Kuran'da "akletmez misiniz?" diye başlayan sureler var. Siz bu devlet güvenliği ile ilgili bilgileri sızdırırken, aracı olurken bunun dine de, devlete de, millete de ihanet olduğunu akletmediniz mi? Dindar olduğunu iddia eden Fetöcülerle bizzat Fetullah Gülene soruyorum......
25 Eylül 2017 Pazartesi 11:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler