YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün kaynağı o kolej kapanıyor
Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kurulduğu İzmir Yamanlar Koleji kapatılıyor. Kolej içindeki örgüt lideri Gülen’in Mason tapınağını andıran gizli dairesi de yıkılacak.
FETÖ'nün kaynağı o kolej kapanıyor
24 Aralık 2015 / 15:04 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 20:04

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kurulduğu İzmir Yamanlar Koleji kapatılıyor. Kolej içindeki örgüt lideri Gülen’in Mason tapınağını andıran gizli dairesi de yıkılacak

Görüntülerini ilk kez BUGÜN’ün yayınladığı Fethullah Gülen’in İzmir Yamanlar Koleji içindeki gizli odası ve okulla ilgili soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişler dairede incelemeler yapmaya başladı.

Müfettişlerin yaptığı ön incelemede, Gülen’in örgütü bu odada yaptığı toplantılar sonucu kurduğu tespit edildi.

İncelemede, odanın kanuna aykırı olarak yapıldığı belirlendi.

FETÖ’ye bağlı Ak Yazı Vakfı’nın bünyesindeki Yamanlar Koleji’nin kapatılmasıyla ilgili yasal süreç de başladı.

Fethullah Gülen'in 1990'larda Yamanlar Koleji'nde bazı hâkim, polis ve askerlerle yaptığı görüşmeler sonucu örgütün devlete sızma projelerinin başladığı kaydedildi. Soruşturma dosyasında yer alan bir örgüt mensubunun ifadesine göre, kolejde yapılan toplantıların ardından Gülen özel bir ekip kurdu ve bazı bürokratları kendine bağlı hale getirdi.

Gülen’in gizli toplantılarda kamu görevlilerine iş arkadaşlarıyla ilgili istihbari bilgi toplamalarını ve bunları kendisine iletmeleri talimatı verdiği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler