YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün 'himmet odası'
Bulgaristan'dan Türkiye’ye iade edilen Abdullah Büyük’ün, kayyum atanan şirketinde gerçekleştirilen “himmet” toplantısının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, 8 kişinin cep telefonlarını bırakarak odada toplantı yaptığı görülüyor.
FETÖ'nün 'himmet odası'
15 Ağustos 2016 / 08:14 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 08:25

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) “para kasası" olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan ve kaçtığı Bulgaristan'dan Türkiye'ye iade edilen Abdullah Büyük'ün şirketinde düzenlenen “himmet" toplantısının görüntüleri ortaya çıktı. Bulgaristan'a siyasi sığınma talebinde bulunacağının tespit edilmesi üzerine hakkında kırmızı bülten çıkarıldıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Büyük'ün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.

GİZLİ ODADA TOPLANTI
Büyük'ün ilişkileri ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılması için çalışma yürüten İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, şüphelinin daha önce kayyum atanan İsim Tescil İnternet Teknolojileri A.Ş'nin Üsküdar'daki merkezine geçen yıl düzenlenen operasyonda, “himmet" adı altında yapılan toplantının görüntüleri bulundu. Basın mensupları ile paylaşılan görüntülerde, söz konusu şirkette bir araya gelen 8 kişinin cep telefonlarını bırakarak, bir odada toplantı yaptıkları görülüyor.

BİR AYAĞI KIBRIS'TA
Soruşturmayı yürüten emniyet birimleri, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olan Abdullah Büyük'ün, örgütün iş adamları yapılanması olan TUSCON'a bağlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren Fetullah Bilişim Sistemleri (F.B.S) adlı firmanın da sahibi olduğunu tespit etti. Örgütün para kasası olan ve aynı zamanda örgüte eleman temininde sağlayan Abdullah Büyük'ün sahibi olduğu belirlenen FBS Digital AŞ., İsim Tescil İnternet AŞ., İsim Tescil Bilişim AŞ. ve FBS Bilişim Çözümleri adlı firmalara kayyum atanması yapıldığı öğrenildi.

BİLGİLERİ SATMIŞLAR
İsim Tescil'e yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin, ifadelerinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait veri tabanlarını ele geçirdiklerini ve bilişim firmalarına hizmet sattıklarını söyledikleri belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının veri tabanlarından ele geçirdikleri bilgileri Fetullahçı Terör Örgütü'nün menfaatleri doğrultusunda kullandıklarını söyleyen şüpheliler, ele geçirdikleri bilgileri FETÖ'nün hain emellerine hizmet eden firmalarla da paylaştıklarını itiraf etti.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler