YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün gizli mekanı deşifre oldu
Paralel Yapı'ya finans sağlayan Akın İpek’in, ‘abileri’ lüks otelinin yanındaki başka bir otelde ağırladığı ortaya çıktı. İpek’in abilerin isimlerini emniyete bildirmemek için otele ‘misafirhane’ tabelası astığı belirlendi.
FETÖ'nün gizli mekanı deşifre oldu
21 Kasım 2015 / 08:45 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 08:53

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finans sağladığı gerekçesiyle firari işadamı Akın İpek''le ilgili yürüttüğü soruşturmada İpek'in Marmaris'teki Angel's Peninsula isimli oteliyle ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı.

Otelde yapılan incelemeler sonucu, aralarında siyasetçi, bürokrat ve iş dünyasından isimlerin burada ağırlandığı tespit edildi.

Savcılığın talimatı üzerine otelin bilgisayarlarının imajlarının alındığı ve incelenmeye alındığı öğrenildi. Otele gelen misafirlerin görüntülerinin kaydedildiği şeklindeki iddianın da araştırıldığı belirtildi.

GİZLİ TOPLANTILAR

Lüks otelin yakınında İpek'e ait bir otelin daha olduğu ancak buranın gelenlerin kaydını tutmamak ve isimleri emniyete bildirmemek için “misafirhane” olarak adlandırıldığı ortaya çıktı.

Söz konusu yerde de FETÖ'nün üst düzey isimlerinin kaldığı ve burada gizli toplantıların yapıldığı belirtiliyor.

PLAJ KUMUNA 1 MİLYON TL!

Soruşturma kapsamında, otelin hesap hareketleri ve faturaları da incelemeye alındı. Yapılan incelemede, otelin plajı için Mısır'dan ayakları yakmayan ve yapışmayan beyaz kum ithal edildiği belirlendi.

Otelin bu yıl da kayyumlardan söz konusu özel kum için 1 milyon TL talep ettiği, ancak bu talebin geri çevrildiği öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler