YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün 'GATA' oyunu
Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) örgütlenen terör örgütü FETÖ üyelerinin, verdikleri sağlık raporlarıyla,Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel yapısında söz sahibi olduğu belirtildi.
FETÖ'nün 'GATA' oyunu
22 Temmuz 2016 / 21:00 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 21:03

GATA'da tabip olarak görev yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir subay, AA'ya, FETÖ'nün GATA'daki yapılanmasını anlattı.

FETÖ'nün, son 5-6 yıldır, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin muayenelerinin yapıldığı, heyet raporlarının verildiği GATA'da etkinliğini artırdığını belirten subay, örgütün, verdiği sağlık raporlarıyla istediklerinin Silahlı Kuvvetlerin çeşitli birimlerinde yükselmesini sağladığını kaydetti.

Paralel örgütün, istemedikleri kişilerin ise "sağlık problemi var" şeklinde rapor yazarak kurumdan ayrılmasına neden olduğunu söyleyen tabip, "Heyet muayenelerinde çoğunluğu elinde bulunduran örgüt, Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Harp Okulu da dahil olmak üzere, personel alımlarında söz sahibi oldu. FETÖ böylece, Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel yapısını şekillendirmeye çalıştı. Örgüt, kritik bir kurum olan GATA'da yapılanmasını gizlemek için özel bir çaba sarf etti." ifadesini kullandı.

Başarılı subayların önünü kesti

GATA'nın etik ve akademik kurullarında önemli mevkileri ele geçiren örgütün, üyesi olmayan başarılı subayların akademik ilerlemelerine engel çıkardığını anlatan subay, iftiralar atan örgütün, çok sayıda personelin istifasına neden olduğunu belirtti.

Subay, yardımcı doçent, doçent ve profesör kadrolarına geçişlerde, FETÖ üyesi olmayanlara izin vermeyen örgütün, gelecek vaat eden subayların önünü kestiğini söyledi.

FETÖ'cü olmayanlara kadro yok

Akademik personelin yazdığı makalelerin yayımlanmasında, örgüt üyesi olmayanlara yer vermeyen terör örgütünün, puanlarını düşük tuttuğu subayların, akademik ilerlemelerini durdurduğunu belirten subay, şunları kaydetti:

"Bu örgütün Allah korkusu yok. Her türlü iftirayla, yalanla, kumpasla insanları yok etmeye çalışıyorlar. Kendinden olmayanlara GATA'da kadro açmayan FETÖ, çok sayıda doçenti ve profesörü, Türkiye'nin değişik yerlerindeki askeri hastanelere gitmeye zorladı, sürdü. Üst kademelerde, ağırlıklı olarak albay ve general seviyesinde bulunan örgüt üyelerinin asıl hedefi, kuruma yeni alınmış ya da alınacak personel. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. GATA gözlerden uzak olduğu için fazla sorgulanmıyor ama en büyük sorun burada. Çünkü, Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak personelin belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Buradaki Fetullahçı yapının tasfiyesi gerekiyor."

çözüm yolu...!!!
 // Muhafız
Ey TC.DEVLETİ ve HÜKÜMETİ;gerçekten bu şerefsiz vatan hainlerinden temizlenmek isteniyorsa;derhal askeri hastaneleri Sağlık Bakanlığına bağlayın,sağlık kurullarındaki bu şerefsizleri ayıklayın,gerekirse bu hastaneleri lağv edip,sivil hastanelere dönüştürün,bu sağlık kurulları kararlarıyla veya doktor kararlarıyla kasten çürük raporu yazılıp,elenen Pilotları geçmişe yönelik inceleyin...!!! kendisine bağlı hanği şerefsizleri,sahte raporlarla TSK'lerine soktuklarını inceleyin...!!!...
22 Temmuz 2016 Cuma 23:47
GATA'ya da neşter !
 // Rasim DUMAN
Muhterem kardeşlerim bendenizi bağışlasınlar, daha önce de yazdım, tekrar olacak : GATA'nın Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na, Okullarının bir Devlet üniversitesine bağlanması, işin tek hâl çâresidir. Keza, buralardaki bütün personelin, diğer kuruluşlara dağıtılmaları gerekiyor....
22 Temmuz 2016 Cuma 22:14
 // Akıl
Allahsız dinsiz şerefsiz fethullahçı teröristler, insanları bezdirerek, fethullahçı terörist hukukçularını kullanarak ileride ayaklarına dolanmamaları için kimi insanları istifaya zorlayıp bezdirerek istifa ettirdi, kimilerini de alakasız yerlere tayin ettirerek uzaklaştırdılar. Heryerde kadrolara hunharca yerleştiler....
22 Temmuz 2016 21:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler