YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün fitnesine İsmailağa'dan sert tepki
Uzun süredir çeşitli provokasyonlarla İsmailağa Cemaati'ni hükümet aleyhine kışkırtmaya çalışan FETÖ medyasına en büyük tepki yine İsmailağa'dan geldi.
FETÖ'nün fitnesine İsmailağa'dan sert tepki
08 Şubat 2016 / 15:06 Güncelleme: 08 Şubat 2016 / 19:09

Bir süredir kendisini İsmailağa Cemaati'nin temsilcisi gibi gösteren Marifet Derneği ve Fetullahçı Terör Örgütü medyası işbirliğiyle Mahmut Ustaosmanoğlu'nu seven insanlar ile AK Parti iktidarının arasını açma operasyonu yürütülüyordu.

Bugün resmi web sitesi aracılığıyla bir açıklama yapan İsmailağa Cemaati, FETÖ ve Marifet Derneği operasyonu sert bir dille eleştirildi.

Proje dışına çıkılarak yapılan binaların İsmail Ağa Cemaati ile bir ilgisinin olmadığının altının çizildiği açıklamada "Bunu vesile yaparak internet ve basılı medyada art niyetli mihraklar, cemaatimiz ile hükümeti karşı karşıya getirme gibi bir tahrik yöntemi uygulama gayretine girmiş gözükmektedir." denildi.

İşte İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'ndan yapılan o açıklama:

CEMAATİMİZ VE SEVENLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

Son günlerde görsel ve sosyal medyada, cemaatimiz ile de ilişkilendirilerek, bir karalama ve kışkırtma ortamı meydana getirmek istenilmektedir. Bu konuda cemaatimizi ve sevenlerimizi bilgilendirmeyi çok önemli buluyoruz.

Söz konusu olayın kaynağı, külliye adı altında, Marifet Derneği tarafından Çavuşbaşı'nda inşa edilmekte olan binalarla ilgilidir.

CAMİ VE ABDESTHANE İNŞAATINDA PROJE DIŞINA ÇIKILMIŞTIR

1)    Bu hâdise, Orman Bakanlığı tarafından MSN İnşaat şirketine kiraya verilen ormanlık alana cami ve abdesthaneler yapılması ile ilgilidir. Ancak görüldüğü şekliyle proje dışına çıkılarak cami dışında birçok binalar yapılmış, bu sebeple Orman Bakanlığı, cami ve abdesthane dışındaki binaların yapımının durdurulmasını talep etmiştir. Mesele, Orman Bakanlığı ile Marifet Derneği yetkililerinin ilgilendiği MSN İnşaat şirketi arasında gelişen resmî bir süreçtir.

PROJENİN İSMAİLAĞA CEMAATİ İLE İLGİSİ YOKTUR

2)    Külliyenin ne yapımında, ne de yapılan müdahalede, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'nın ilgisi de dahli de söz konusu değildir.

BAZI MİHRAKLAR HÜKÜMETLE CEMAATİMİZİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTİYOR

3) Bunu vesile yaparak internet ve basılı medyada art niyetli mihraklar, cemaatimiz ile hükümeti karşı karşıya getirme gibi bir tahrik yöntemi uygulama gayretine girmiş gözükmektedir.

4) Efendi Hazretlerimiz yetmiş yıllık geleneğinde kanunsuzluğa tevessül etmemiş, cemaatini de bu konuda daima uyarmıştır.

PROVAKATÖRLERE DİKKAT BUNLAR CEMAATİMİZE FATURA EDİLİR

5) Cemaatimiz ve sevenlerimizden ricamız, art niyetli, provokatörlüğe soyunmuş kişi ve kuruluşların etkisinde kalarak herhangi bir taşkınlık yapmamalarıdır.

6) Yapılan her yanlış hareketin Efendi Hazretlerimize ve cemaatimize fatura edileceği gerçeğini unutmayalım.
Hiç kimsenin zarar görmeden konunun açıklığa kavuşturulması ve herhangi bir taşkınlığa mahal verilmemesi en büyük arzumuzdur.

Saygılarımızla,

İSMAİLAĞA CEMAATİ ADINA, İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

 

 // mahmud akyol
Asıl temsil eden marifet derneğidir ve Fethullah gulenle hicbir alakası yoktur cumhurbaşkanı kandirilmiştir onlara inanarak hicbir belge olmak sizin ve arastirmadan zorbayla kanunsuca milletin yardimiyla yapilan medreselerimizi ne yazik ki yikmistir mevlanin dostunu üzmüştür mevla hesabini soracaktir...
08 Şubat 2016 21:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler