YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün finansal yapısı deşifre oluyor!
FETÖ'nün finansal yapısı deşifre olmaya devam ediyor. Koza ve Kaynak Holding'e yapılan baskının ardından 10 firma daha mercek altına alındı.
FETÖ'nün finansal yapısı deşifre oluyor!
10 Eylül 2015 / 01:00 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 11:03

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finans ağında yeni isimlere ulaşıldı. Koza ve Kaynak Holding'le başlayan araştırmaların ardından 10 firma daha mercek altına alındı.

İzah edilemeyen para hareketlerinin izi sürülürken önemli bilgilere ulaşıldı. Buna göre, bazı kurumların bu şirketleri korumak için delil karartmaya çalıştıkları belirlendi. Bazı firmaların ise FETÖ'nün şantajına boyun eğerek desteğini sürdürdüğü ortaya çıktı. Bunlar arasında tanınmış bilişim, tekstil, gıda ve turizm firmaları da bulunuyor.

yt1.jpg

DERNEKLERE BAĞIŞA AĞIR CEZA

İncelemeler sırasında paralel yapıya kaynak sağlayan İstanbul ve Bursa ağırlıklı çok sayıda dernek de takibe alındı. Bu derneklere bağış yapanlara da "örgüte yardım ve yataklıktan" işlem yapılacak. Örgüte finansman sağlayan derneklere yönelik denetimler sırasında yurt dışındaki finans ayağı da gün yüzüne çıkıyor. Şirketler ve derneklerin himmet adı altında gönderdikleri paranın izi sürülürken, destek sağlayan işadamları da takibe alınıyor.

KOZA'DA ALTIN FATURALARI KAYIP

Koza İpek Holding'in Ankara'daki binasında Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün yeni arama başlattı. Arama için gelen polislerin elinde gözaltı kararı olmadığı öğrenildi. Aramalarda binlerce veriye ulaşıldı. Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen arama kararında "Şüpheliye ait ev ve iş yerlerinde arama yapıldığı, el konulan belgelerde Altın işletmeleri ve Koza Anadolu Maden Metalcilik şirketlerinin gelir gider faturalarına rastlanmadığı" vurgulandı. Kararda "soruşturmanın sağlıklı tamamlanması için belgelere ihtiyaç duyulmaktadır" denildi.

POLİS BİNLERCE BELGEYE ULAŞTI

Koza İpek Holding binasında yeniden yapılan aramalarda binlerce veriye ulaşıldığı öğrenildi. Altın üzerinden himmet paralarının aktarıldığı yönündeki iddialar için de altının çıkarılması ve işlenmesinde kullanılan hammaddelerin alım miktarları ile elde edilen altın miktarlarının karşılaştırılacağı öğrenildi.

 

SABAH

hile, hurda ne ararsan...
 // Zülfikar
bunlara destek veren ist.da büyük inşaat firmaları da var. ...
10 Eylül 2015 Perşembe 11:08
 // Kaan
Yine işi gücü rast gelsin devletin ki bu sahtekar örgütü fark etti ve devleti bu tip tehdidten kurtarmaya çalışıyor arkasında Türkiyeyi istemeyenülkeler olduğu açık açık belli...
10 Eylül 2015 09:37
 // Vatan sever
En büyük desteği koza ipek veriyor bu belli...
10 Eylül 2015 07:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler