YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün en büyük dayanağı kurban ve deri bağışlarıydı
Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Yardımcı, FETÖ'nün en büyük dayanağı kurban ve deri bağışlarıydı. Talebe okutma bağışları vardı. Devletimizin Kurban Bayramı'nda buna el at atması gerekiyor" dedi.
FETÖ'nün en büyük dayanağı kurban ve deri bağışlarıydı
11 Eylül 2016 / 18:38 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 18:39

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) en büyük dayanağının kurban ve deri bağışları olduğunu belirterek, devletin buna el atması gerektiğini bildirdi.

Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı sırasında kurban bağışı yapılan ve deri toplayan hayır kurumlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, her yere kurban ve deri verilmemesini istedi.

DEVLETİN EL ATMASI GEREKİYOR

"15 Temmuz gecesi Türkiye'de bir terör örgütü çıktı, bu terör örgütünün en büyük dayanağı kurban ve deri bağışlarıydı. 

Talebe okutma bağışları vardı. Devletimizin Kurban Bayramı'nda buna el at atması gerekiyor." diyen Yardımcı, tüm illerde valilerin öncülüğünde kurulan komisyon tarafından derilerin toplanması gerektiğini vurguladı.

Yardımcı, valilerin, belediye başkanlarının, sivil toplum örgütlerinin kurban bağışı yapılan yerleri denetlemesi gerektiğini savunarak, bunları ehli olan kurumların toplamasını önerdi.

Osman Yardımcı, "Onun için kurban bağışlarımızı ve derilerimizi, Doğu'da, Güneydoğu'da vatandaşın rahat yaşaması için şehit olan Mehmetçiğimiz, polisimiz, 15 Temmuz'da Allah'ın rahmetine kavuşan demokrasi şehitlerimizin yakınlarına verelim. Bizim devletimiz büyük bir devlettir." dedi.

"MARKETLER KURBANLARI NEREDE, NASIL KESİYOR?"

Paket usulüyle kurban kesimi yapan marketlerin, iddia ettikleri gibi 3-5 bin kapasiteli kurban kesim yerlerinin olmadığını öne süren Yardımcı, alınan binlerce kurban siparişinin nerede, nasıl ve hangi gün kesildiğinin vatandaşa gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu kurbanları nerede, nasıl kesiyorsunuz? Aynı gün vatandaşın evine nasıl et gidiyor? Kesim yerlerinin vatandaşa gösterilmesi gerekiyor." diye konuştu.

Yardımcı, taze etin 24 saatten önce paketlenemeyeceğine işaret ederek, dinlenmeden paketlenen etin yeşil renge büründüğünü kaydetti.

Osman Yardımcı, "Bazı marketler kurban için 20 kilo, 15 kilo et diyorlar. Sizin fabrikanız mı var kuzuyu katıp, istenilen kiloda çıkarıyorsunuz. Hayvan vardır 20 kilo çıkar, hayvan vardır 19 kilo gelir." dedi.

Yardımcı, bir hayvanda iki but, iki kol, bir gerdan olduğunu anımsatarak, marketlerin kurban için kesip gönderdiği bazı paketlerden bir but, iki gerdan, üç kol çıkabildiğini öne sürdü.

Midem kalkıyor
 // Rasim DUMAN
Editör bey kardeşimden istirhâm ediyorum, bu alçak herifle alâkalı hâberlerde, onun şu şirret ve iğrenç resimlerini kullanmasanız olmaz mı? Mümkün ise, hiçbir resmini kullanmayın. Zirâ, "ezhân-ı nezâhet"i ihlâl ve ifsâd ediyor. Bu derece iğrenç, ahlâksız ve alçak bir herif-i nâşerif'in peşinden yıllarca nasıl gitmişim, inanamıyorum. Rabbime sonsuz hamd ve şükr olsun ki bize râhmeti ile muamele eyledi....
11 Eylül 2016 Pazar 23:11
kurban sensin
 // gül argu
artık kurban sensin feto .
...
11 Eylül 2016 Pazar 22:32
 // Ömer
sonuçta Islam dinini,Kur'ân-ı Kerimi yozlaştırma için satın alınmaya dünden razı bir mel'un ve her yolu mubah gören bir yahudi uşağı.Kurban etinede Kurban derisinede savana sırtlanıdır.birde utanmadan milyar dolara hükmeden çakalfeTo için ceketsiz diyorlar....
11 Eylül 2016 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler