YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün darbeci askerleri Yunanistan’a kaçacaklardı
Muğla'da yakalanan 11 darbeci askerin ilk ifadeleri ortaya çıktı. Darbeciler ilk ifadelerinde, "Amacımız denizden yüzerek Yunanistan'a geçmekti. Bölgeyi bilmediğimiz için bu konuda başarılı olamadık" dediler.
FETÖ'nün darbeci askerleri Yunanistan’a kaçacaklardı
02 Ağustos 2016 / 10:14 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 10:21

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci askerlerden 9'u Muğla'nın Ula İlçesi'nde gece saatlerinde, 2 firari asker ise dün sabah saatlerinde yakalandı. Birisi ağaçta diğer ise mısırların arasında gizlenen darbeci askerler, Çetibeli Jandarma Karakolu’na getirildi. Böylece yakalanan firari askerlerin sayısı 11 oldu. Son firari asker olan Burkay Karatepe'nin ise 11 kişilik gruptan ayrı hareket ettiği ve başka bir bölgede gizlendiği iddia edildi. Öte yandan yakalanan 9 askerden bazılarının, Çetibeli Jandarma Karakolu'ndaki gözaltı fotoğrafları ortaya çıktı.

"YÜZEREK YUNANİSTAN'A KAÇACAKTIK"

Darbeci 11 askerin emniyetteki ifadeleri de ortaya çıkmaya başladı. Emniyetteki ifadelerinde, "Amacımız denizden yüzerek Yunanistan'a geçmekti. Bölgeyi bilmediğimiz için bu konuda başarılı olamadık. Özellikle gündüzleri saklanıp, geceleri yürüyorduk. Günler geçmeye başlayınca su ve yiyecek ihtiyacımızı karşılayamaz hale geldik. Her gün gruplar halinde boş evlere girip, bulduğumuz yiyecekleri çalıyorduk. Tarlalardan topladığımız karpuz ve mısırlar birkaç günlük yiyecek ihtiyacımızı karşılıyordu. Teslim olmayı hiç düşünmedik. Kaçabildiğimiz kadar kaçacaktık" yönünde ifade verdiği öğrenildi.

1-20160802101449.jpg

OTEL İŞLETMECİSİ: BANA ERDOĞAN'IN YERİNİ ARGOCA SORDULAR

Erdoğan'ın oteline saldırı düzenleyen askerlerin, otelin yerini bulmak için bir süre rehin aldığı kişinin yat kaptanı ve otel işletmecisi Atilla Barbaros Teoman olduğu ortaya çıktı. Barbaros İlk başta Erdoğan'ı korumak amacıyla geldiklerini düşündüğünü belirterek, şunları anlattı. 

Teoman “Bana Erdoğan'ın yerini kabaca sordular. Ateş etmeleri, sürekli, sert tavırları ve Cumhurbaşkanı için argo cümleler kullanmaları sebebiyle kötü niyetli olduklarını anladım. 23 asker saydım, otelin önüne gelince 'Hadi git, yoksa ölürsün' dediler. Ben de hızla uzaklaştım. Çok korktum" diye konuştu.

2-986.jpg

45 KİLOMETRE UZAKTA YAKALANDILAR

Binbaşı Şükrü Seymen ile birlikte İsmail Yiğit, Ergün Şahin, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk,Murat Köse, Enes Yılmaz, Mehmet Demir; Teğmen Muhammet Burak İpek gece saatlerinde Mustafa Serdar Özay ile Muammer Gözöbüyük’te sabah saatlerinde yakalandı. Bir asker  ağaç üstünde ele geçirilirken darbeciler saldırılan otelden  45 km ötede yakalandılar.

3-534.jpg

BİR KİŞİ HALA FİRARİ

Erdoğan'a saldırı düzenleyen suikastçi timinden yakalanmayan sadece bir asker kaldı. Burkay Karatepe'nin 11 kişilik gruptan ayrı hareket ettiği ve gizlendiği  iddia edildi.

4-011.jpeg

resimleri yasaklasanıza. bu soytarılara malzeme vermeyin
 // hursit dilaver
yukardaki bu pensilvanya askerinin yere düşmesi fotosunu cumhuriyet de kullanmış. sözde,ABye bakın işte işkence falan diyecekler. bu tip ve bu konu ile ilgili her resimi basmayı yasaklasın devlet.yahu ihtilal teşebbusu var.her yerde resimler falan.hiç birini göstermeyin.korkmayın. HATIRLAYIN. FRANSADA YERDE YARALI TERÖRİSTİ TEKRAR VURUP ÖLDÜREN FRANSIZ ASKERİ YOLUNA DEVAM ETMİŞTİ.yaralıydı, kelepçe takayım falan düşünmedi. anında yaralı ve yerde yatanı kafAsından vurdu.kULLANIN BUNU iŞTE....
02 Ağustos 2016 Salı 15:24
fettoş, ariel şarondan bin beter olasın.!!!
 // Abdullah
yunanistanın yolunu tarif eden bi "kopyacı" çıkmadı mı ...
02 Ağustos 2016 Salı 11:41
 // Mutlu
Kılavuzu karga olanın burnu " BOP " tan çıkmazmış!...
02 Ağustos 2016 11:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler