YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün alçak planı ortaya çıktı: Erdoğan'a kumpas için...
FETÖ'nün, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında iki iş adamını kaçırarak, Cumhurbaşkanı Erroğan aleyhinde ifade vermeye zorlanacağı ve bunların itiraf gibi değerlendirilip davalarda kullanılacağı ortaya çıktı.
FETÖ'nün alçak planı ortaya çıktı: Erdoğan'a kumpas için...
23 Ağustos 2016 / 20:00 Güncelleme: 23 Ağustos 2016 / 20:01

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine destek veren iki yüzbaşının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde ifade alabilmek için iki iş adamını kaçırma girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince geçen hafta düzenlenen operasyonda, Yüzbaşı İ.K. ve Yüzbaşı M.A. gözaltına alındı.

Şüphelilerin iki iş adamını neden kaçırmak istedikleri ifadelerinde ortaya çıktı. Tuzla Piyade Okulu'ndan 15 Temmuz'da resmi kıyafetli ve silahlı şekilde sivil araçlarla çıkan iki yüzbaşının, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı'yı gözaltına alıp, Maltepe Askeri Cezaevi'ne götürmek için talimat aldıkları öne sürüldü.

ERDOĞAN ALEYHİNDE İFADE VERMEYE ZORLANACAKLARDI

Cengiz ve Yardımcı'nın, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde ifade vermeye zorlanacağı ve bunların "itiraf" gibi değerlendirilerek davalarda kullanılacağı iddia edildi.

Yüzbaşı İbrahim Karakuş'un 15 Temmuz'da başka ilde kursta olmasına rağmen Tuzla'ya geldiği ve çıkışları organize ettiği, ancak halkın yolları kapatması üzerine Mehmet Cengiz ve Servet Yardımcı'ya ulaşamayıp Kadıköy'e varamadan döndükleri aktarıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.


AA

 // EKo
İki milyar. Müslümanlardan Müslümanlığı savunacak tek bir kişiye kaldı Yazıklar. Olsun...
23 Ağustos 2016 21:26
 // Ömer
doğan ve diger değişmez yahudi uşağı yayınlara bakın.anadolunun değişik bölgelerinden gelen genç (özellikle sigara alkol kullanmayan)lerden aldıkları organları israilden gelen zenginlere naklinin gerçekleşmesine aracı olanları manşet yapmakta.Anlayacağınız bu hainler cami duvarına daha fazla yaklaşmaktalar.Televizyon kanallarını alınan dolarlar karşılığında meseleyi sulandırmak için mesken tutan kiralık gazetecilere dikkat edin...
23 Ağustos 2016 21:10
 // Ömer
bu alçak hainlerin pislikleri ortaya çıktıkça şeytani komplo planları farklı versiyonlar ile karşımıza en ahlaksızca çıkmaya devam edecekle.ama nafile.sn.Damga yeni akit manşeti için lütfen şaşırmasın.Bir aydır Türkiye Halkının Kutlu Direnişi ile birliktegündemi değiştirme için uluslararası yahudi medyasıyla güçbirliği içerisinde harekete geçeceklerini yazdık söyledik.Y.akit masum mu? Hayır sadece ırkçılık ve kışkırtma peşindeler tıpkı ilişkin 28 şubatta üstlendi kutsal görev gibi. ,.....
23 Ağustos 2016 20:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler