YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün 62 bin gayrimenkulü çıktı
FETÖ’ye ait 62 bin 317 taşınmazın 4 bin 548’i, devlet envanterine geçirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da FETÖ’nün himmet paraları ile kurduğu serveti bir gecede bloke edip örgüte ağır darbe vurdu
FETÖ'nün 62 bin gayrimenkulü çıktı
19 Ağustos 2016 / 11:25 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 15:21

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından mal varlıklarının satışına yönelik hükümetin yaptığı bloke çalışması örgütün "taşınmaz servetini" de ortaya çıkardı.

Şu ana kadar örgütün elinde değeri milyarlarca lira ile ifade edilen 62 bin 317 gayrimenkul olduğu belirlendi.

ÖRGÜTÜN SERVETİ BLOKE EDİLDİ

Örgütün taşınmazlarını kaçırmak için hamle yapmasını engelleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da FETÖ'nün himmet paraları ile kurduğu serveti bir gecede bloke ederek örgüte ağır bir darbe vurdu.

İçinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi de bulunan mülklerin 4 bin 548'i devletin envanterine geçirildi. Maliye Bakanlığı 6 bin 619, adli merciler ise 49 bin 228 taşınmazın örgüte ait olduğunu belirledi.

6 BİN 470 GAYRİMENKULÜN KAÇIRILMASI ENGELLENDİ

FETÖ'nün bir önceki satış işlemini de mercek altına alan bakanlık yetkilileri Kayyum atanmış şirketlerin kayyum atanmadan önce devrettiği şüpheli 6 bin 470 gayrimenkulü de tespit ederek örgütün mülk kaçırmasının önüne geçti.

Tespit işleminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin hummalı çalışması sonucu bloke işlemi uygulanarak örgütün tüm mal varlığına yönelik satış işlemlerinin iptali gerçekleştirildi.

FETÖ mensuplarına göz açtırmayan yetkililer ilk Kanun Hükmünde Kararname'nin çıkacağı gece sabah saatlerine kadar çalışma yaparak bloke işlemlerini tamamladı.

Bir yandan kanun hükmünde kararname ile FETÖ'nün taşınmaz varlığı deşifre edilirken bir yandan da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu sisteminde "Risk Bildirim ve Sorgulama Ekranı" oluşturuldu. Sisteme emniyet, valilik gibi birimler tarafından teyit edilen 10 bin 'şüpheli taşınmaz' girişi yapıldı.

FETÖ'ye ait 62 bin 317 adet gayrimenkul olduğu belirlendi. İçinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi bulunan mülklerin 4 bin 548'i devlet envanterine geçirildi. Taşınmazların 2 bin 381 adeti Hazine'ye, 2 bin 167 adeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Operasyonların devam etmesiyle birlikte bu sayının artacağı belirtiliyor.

 

SABAH

 

yuh
 // Esra Zelo
Saysak kaç saat sürer acaba...
19 Ağustos 2016 20:26
DEHŞETLE VE İBRETLE İZLİYORUM
 // ismail emre
62 BİN GAYRİMENKUL BU SADECE GAYRİMENKUL YANİ BANKALARDA Kİ PARAYI HESABA KATMIYORUZ MİLYARLARCA DOLAR ÇENEM YORULMADAN SUSUYORUM SAYMAK ÇENEMİ YORAR.....

GERÇEKTEN BİR MÜSLÜMAN OLSA İDİ NURCU TABANIN BAŞINDA BU PARA İLE DÜNYADA NE BÜYÜK İŞLER YAPILIRDI ŞU DA BİR GERÇEK Kİ MÜSLÜMANA DA BU PARA YI KİMSE VERMEZ BU KADAR GÜÇLENMESİNE MÜSADE EDİLMEZDİ MÜSLÜMANDA PARAYI ELİNDE TUTMAZ FAKİRE FUKARAYA HARCARDI........
19 Ağustos 2016 Cuma 18:41
 // Ömer
Kanal a bünyesindeki medyanın terörist F.E.T.Ö ile olan onurlu mücadelesi ile birlikte lütfen ısrail ile yapılması düşünülen anlaşma metninin mevcut şekilde imzalanması halinde ne türden telafisi mümkün olmayan bir hataya sebebiyet verecek ihanet içerdiğinidr gündemde tutunuz. Bu terörist devlet israili değişmez ahlakdışı politikasıdır"ülkelerin kuruluşların hata insanların içinde bulundukları zorluklarından istifade et.” Türkiye Rusya uçak krizinde oynanan Gaz oyununun farkına geçte olsav...
19 Ağustos 2016 12:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler