YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün 13 milyarlık taşınmazına el konuldu
Çevre Bakanı Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) değeri 13 milyar lirayı geçen taşınmazına el konulduğunu açıkladı.
FETÖ'nün 13 milyarlık taşınmazına el konuldu
11 Eylül 2016 / 23:33 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 23:34

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) el konulan taşınmazlarına ilişkin, "Arkadaşlarımın dün verdikleri bilgilere göre, hazineye intikal eden bunlara ait taşınmaz sayısı 2 bin 941 adet. 

Vakıflar Genel Müdürlüğüne intikal eden taşınmaz sayısı 2 bin 084 adet. Ayrıca kanun hükmünde kararnamede yer almayan bin 174 adet daha taşınmaza el konuldu. Bütün bunların değeri 13 milyar lirayı geçmiş vaziyette" dedi. 

VERDİĞİ HASAR PKK VE DAEŞ'TEN DAHA FAZLA

"Bunların vermiş olduğu hasar, PKK'nın verdiği hasardan daha büyük. DAEŞ'in verdiği hasardan daha büyük" diyen Özhaseki, şöyle devam etti: "Bunlar bizim bildiğimiz, inandığımız İslami değerlerin bir çoğunu insanların gözünde mahvettiler, iğdiş ettiler ve o terimleri anlamsızlaştırdılar. 

Herkesi birbirine şüpheli bakar hale getirdiler. Felaket bir güvensizlik ortamı."  

30 BİN EV YAPILACAK

Bakan Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu'da bir taraftan da yaraları sarmaya çalıştıklarına dikkati çekerek, "7 bölgeyi temsili seçtik. Bu bölgelerde evi yıkılan herkese ev vereceğiz" dedi. 

Özhaseki, bu bölgelerde hak sahipleri için 30 bin civarında ev yapacaklarını belirterek, hak sahiplerinin yıkılan evlerinin değerinin, yeni inşa edileceklerden düşük olması halinde de aradaki farkı uzun vadeli olarak taksitlendirerek tahsil edeceklerini anlattı.

186 yerde kentsel dönüşüm

Özhaseki, şu an 186 yerde kentsel dönüşüm ilan edildiğini ve ilgilendirdiği insan sayısının 3 milyonu bulduğunu da bildirdi. 

Bakan Özhaseki, kanun çıktığında Türkiye'nin hemen hemen yarısının  kısa sürede değişime uğrayıp, kentsel dönüşümle yerini yeni, sağlam yapılara bırakmasının hedeflendiğini vurguladı. 

Halk 'şu belediyelere el koyun' diyor

Bakan Özhaseki, belediyelere kayyum atanmasından daha doğru bir karar olamayacağını belirterek, şöyle devam etti: "Oralardaki belediye yapılanmaları içerisinde, bu partinin mensuplarının büyük bir çoğunluğu terör örgütünün himayesine girdiler. 

Kaynakların bir kısmını çok rahat aktarıyorlar. Birçok insan diyor ki 'HDP'ye oy verdik ama nasıl verdiğimiz siz biliyorsunuz. Ne olur gelin şu belediyelere el koyun.' Bakın rica ediyor bütün esnaflar. 

Diyarbakır'da şahidim, Yüksekova'da şahidim, Cizre'de şahidim. Çünkü hiçbir hizmet yok ki orada."

 // herşeyi geri alın
Bunarın elindeki 150 milyar dolar(ya da her ne kadar himmet toplanmışsa) da bizim kasamıza girmeli....
12 Eylül 2016 09:55
 // atak
Bakanım kul askina değil,ALLAH askina gereğini yap şu belediyelere,yoksa devletin parasını devlete karşı kullanıyorlar...
12 Eylül 2016 01:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler