YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den ünlü mafya babasına: Gel bizim mafyamız ol
Yeraltı dünyasının ünlü ismi Kürşat Yılmaz, verdiği ifadede ilginç iddialarda bulundu: “2005’te Paralel Yapı'nın Ankara imamı İsmail I. bana ‘Yargıtay’daki solcu ve Alevi hakimlerden bir iki tanesini vurdur. Gel bizim mafyamız ol, seni koruruz’ dedi”
FETÖ'den ünlü mafya babasına: Gel bizim mafyamız ol
04 Mart 2016 / 09:20 Güncelleme: 04 Mart 2016 / 09:57

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz, bir soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.

Yeni Şafak'ın haberibe göre; geçtiğimiz aylarda verdiği ifadede çarpıcı iddialarda bulunan Yılmaz, 2005 yılında paralel örgütün 'Ankara imamı' tarafından kendisine “Gel bizim mafyamız ol, seni koruruz” teklifi yapıldığını söyledi.

2005'te Fetullah Gülen'e bağlı örgütün 'Ankara imamı' İsmail Issuz ile birlikte örgüte ait Bank Asya'nın Kızılcahamam'daki Asya Termal tesislerine gittiklerini anlatan Yılmaz, burada kendisine şok teklifler sunulduğunu anlattı.

İşte Yılmaz'ın ifadesinden satır başları:

SOLCU HAKİMLERİ VUR

“Kızılcahamam'da kalırken Ömer Küçük ve kayınbiraderim Zeki Bacacı'nın da bulunduğu bir ortamda İsmail Issuz bana 'Sen bizim mafyamız ol. Yargıtay'da Aleviler ve solcular yoğunlukta. Onlardan bir iki tane hakim vurdurursan vatana hizmet etmiş olursun. Hem de onlar kendilerine çekidüzen verirler. Bir de Hrant Dink var, Türk düşmanı, onu da vurdur. Biz seni bu işlere hiç dahil etmeyiz' dedi.”

CIA İLE ÇALIŞIYORLAR

“Kızılcahamam'dan ayrıldık, Konya'dan geçerek Manavgat'a giderken Ömer Küçük, Konya'da benim de dahil olduğum soruşturmaya bakan savcıyla bir görüşme yaptı.

Manavgat'a giderken Evrenseki Belediyesi'ne uğradık. Bizi başkan ağırladı. Bir ara ben İsmail'in teyzesinin oğlu İrfan Yaman'a 'bunlar ne iş yapıyorlar, her yerden iş bitiriyorlar' dedim. O da bana 'Bunlar CIA ile çalışıyorlar. Sen işlerini halletmene bak' dedi.

İstanbul'a geldiğimde ben rahatlıkla gezip dolaşıyordum, kimse bana bir şey sormuyordu. Yaklaşık 10 gün sonra Ömer Küçük, İsmail ve Hüseyin Albay bana geldiler. Bu kişiler 10-15 gün İstanbul'da kaldılar. Gündüz ne iş yaptıklarını bilmiyordum. Bana 'senin işlerini hallediyoruz' diyorlardı. Bunlar da benim İstanbul'da takip edilmem gibi hususlardı.”

 

YENİ ŞAFAK

işte feto
 // Muammer
bir ayağı cıa bir ayağıda mossat vay benim ülkem vay bunları allah islah etsin...
04 Mart 2016 Cuma 16:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler