YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den şeytani yöntem! Takma dişten çıktı
FETÖ'ye yönelik yürütülen operasyon kapsamında Malatya’da yakalanan bir polisin üzerinden çıkan takma dişin içinde flaş disk bulundu.
FETÖ'den şeytani yöntem! Takma dişten çıktı
16 Ekim 2016 / 09:57 Güncelleme: 16 Ekim 2016 / 10:05

FETÖ'nün yıllardır saklanmak ve gizli belgeleri kaçırmak için ne yöntemler kullandıkları belirlenmeye devam ediyor. 

Örgüt üyelerinin devletten temizlenmeleri için yapılan çalışmalarda kendilerini kamufle etmek ve belge kaçırmaya yönelik kullandıkları akıl almaz yöntemlerin şeytanın aklına gelmeyecek türden olduğu görüldü. 

Malatya'da yakalanan bir polisin üzerinden çıkan ise tam manasıyla 'Yok artık' dedirtti. FETÖ'cü polisin üzerinde takma diş bulundu.

AKLA ZİYAN YÖNTEMLER

Güvenlik birimleri bu dişi inceleyince üst ön iki dişin arkasındaki damak bölümüne flaş bellek yerleştirildiğini gördü. Flaş bellek içinde FETÖ'ye ait bazı gizli belgelerin yer aldığı bildirildi. 

Soruşturmayı yürüten savcı arkadaşlarından oluşan bir WhatsApp grubunda fotoğrafı paylaştı. Bu fotoğraf daha sonra da AK Partili milletvekillerine kadar ulaştı. 

AK Partili milletvekillerinin birbirlerine mesajla gönderip hayretlerini dile getirdi. Vekiller, "FETÖ'nün kullandığı yöntemler akla ziyan" değerlendirmesi yaptı. 

FETÖ'nün buna benzer yöntemlere başvurdukları soruşturma ifadelerinde de gözler önüne serilmişti. 

Geçtiğimiz günlerde de bir FETÖ mensubu, flaş bellek ve SD kartlarına yüklenen bilgilere müzik ve film görünümü verdiklerini belirterek, "Bu kartlar bölge imamına ulaştırılmak için tedbir amacıyla ekmek arasına veya peçeteye sarılarak muhafaza edilirdi. 

0x0-dis-gucler-1476568792292.jpeg

Ben de kartların yakalanmaması ve sıkıntılı bir durum olması durumunda peçeteye kartı koydum, yolda bir aksaklık olması durumunda o peçeteyle burnumu silip, peçeteyi yere atar gibi bırakıp, içerisindeki kartı kırardım" demişti.

HER ŞEY ÇOK GİZLİ

FETÖ'cülerin gizlilik için her yolu denediği soruşturma kayıtlarına geçerken ByLock'un da şifrelerine ulaşıldı. 17-25 Aralık sonrası güvenli iletişim için seçilen ByLock önce Türkçe haline getirildi. 

Sonra da belirlenen örgüt üyelerine flaş belleklerle yerleştirildi. Böylece tüm mesajların silinmesini sağladı.

 

TAKVİM

 // Sade vatandaş
Bu sümüklü hainin aklı olamaz bu akıl başka akıl...
16 Ekim 2016 13:13
 // atak
yok böyle birşey ya,bunlar gerçekten aşmış kendini,,seytanin bile aklına gelmeyen fetonun aklına geliyorsa bu adamlardan hertürlü şeyi beklemek lazım,,hainliğin daniskasi var bunlarda...
16 Ekim 2016 12:22
 // Akif
Tam bi şeytan...
16 Ekim 2016 10:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler