YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den gözaltına alınan Alaaddin Kaya Papa'nın elini öpmüştü
FETÖ soruşturması kapsamında aranan Zaman gazetesinin eski sahibi Alaaddin Kaya Balıkesir Edremit'te yakalandı. İşte Alaaddin Kaya hakkında bilinmeyenler..
FETÖ'den gözaltına alınan Alaaddin Kaya Papa'nın elini öpmüştü
20 Ağustos 2016 / 08:56 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 09:55

Zaman gazetesinin eski sahibi Alaaddin Kaya Balıkesir Edremit'te gözaltına alındı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in uzun yıllardır yanında bulunan Alaaddin Kaya, örgütün tepedeki isimlerinden biri olarak biliniyor.

PAPA-GÜLEN GÖRÜŞMESİNİ ORGANİZE ETMİŞTİ

Paralel örgütün medya organizasyonunun tepe ismi olan Alaaddin Kaya Mayıs ayında savcılığa bir mektup göndererek örgütten ayrıldığını açıklamış ancak bu çıkış inandırıcı bulunmamıştı.

15 Temmuz darbesinden sonra da teslim olmak yerine firar etmeyi tercih eden Aladdin Kaya'nın darbenin imamı Adil Öksüz kadar önemli bir isim olduğu belirtiliyor.

Zaman Gazetesi'nin Fetullahçıların eline geçmesinde kilit rol oynayan Aladdin Kaya, uzun yıllar medya imamlığı yapmıştı.

Papa-Fetullah Gülen görüşmesini organize eden Aladdin Kaya, birçok kirli ilişkilerin içinde olduğunun altı çiziliyor. FETÖ'nün vitrindeki isimlerinden biri olan Kaya'nın emniyet ve savcılık ifadesi çok önemli.

KAYA 'İSTİFA ETTİM' DEMİŞTİ

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan eski Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya, savcılığa Paralel Yapı'dan istifa ettiğini bildiren dilekçe sunmuş "Bunlara kazara verdiğim selamı geri alıyorum" şeklinde ifade kullanmıştı.

ERDOĞAN, SAVCILARA GİTMESİ ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabah'ın, eski Zaman Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya'nın FETÖ'den istifa ettiği yönündeki haberini değerlendirmiş, "Eğer pişmanlık hisleriyle ifade vermeyi düşünüyorsa ve bunda da samimiyse yapacağı tek iş, hiç vakit geçirmeden düşündüğünü icra etmeli, savcılığa gitmelidir. Böylesi bir teşebbüs hiç kuşkusuz devletin yeni bilgilere ulaşmasına sebebiyet vereceği gibi, onun konumunda olup da şu anda tereddüt yaşayanları da olumlu yönde etkileyecektir. Ve bu da paralel yapıyla mücadelede bizlere çok büyük bir sıçrama yaşatacaktır." sözlerini kullanmıştı.

PENSİLVANYA'DAN MEKTUP GETİRMİŞTİ

Alaadin Kaya 17/25 Aralık darbe girişimi öncesinde patlak veren dershaneler krizi öncesinde Fehmi Koru ile Pensilvanya'ya gidip Fetullah Gülen ile görüşen iki isimden birisiydi.

Koru ve Kaya Gülen'in bizzat kaleme aldığı mektubu Türkiye'ye getirmiş dershanelerin kapatılmaması gerekti yönünde mesajlar yer alan mektup uzun süre tartışılmıştı. O dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Gülen cemaatinden kendisine ıslak imzalı bir mektup gönderildiğini açıklamıştı.

 // Ömer
birileride her gün müslüma katleden ve islami değerlere hakaret edip katlettiği 9 vatandaşına rağmen terörist devlet ısrail idarecilerinin eteklerini öpen millilere ne demeli?...
20 Ağustos 2016 15:09
HARÇLIK
 // CEM
Elini öpünce bayram harçlığı ne vermiş bu haine.YUH ULAN YUH...
20 Ağustos 2016 Cumartesi 11:03
 // Milli irade
Ne pişmanlığı yaaa.. Tıkın hepsini içeri.. Vatana ihanetle yargılayın......
20 Ağustos 2016 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler