YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den Can Dündar'a 2 milyon dolarlık teklif!
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın 17 Aralık operasyonuyla ilgili çektiği belgesel için FETÖ’ye yakın vakıftan 2 milyon dolar teklif aldığı öne sürüldü. İddialarla ilgili Dündar ve ailesinin hesaplarını MASAK inceliyor.
FETÖ'den Can Dündar'a 2 milyon dolarlık teklif!
28 Ocak 2016 / 14:00 Güncelleme: 28 Ocak 2016 / 14:35

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile arasındaki bağlantı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derinlemesine araştırılıyor.

MİT'e ait yardım TIR'larının görüntülerini yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan Can Dündar'ın banka hesapları ve telefon kayıtları incelemeye alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelen istihbarat raporlarında Can Dündar'ın 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili çektiği belgeselin arkasında FETÖ'nün olduğu bilgisi yer alıyor.

MÜFETTİŞLER ARAŞTIRIYOR

FETÖ'ye bağlı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından Can Dündar'a belgeseli hazırlaması için 2 milyon dolar teklif edildiği savcılığa ulaşan istihbarat raporlarında yer aldı.

Bu iddialarla ilgili ayrıntılı inceleme için çalışma başlatan savcılık, Dündar ve ailesinin banka hesaplarının Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından incelenmesi talimatı verdi. MASAK müfettişleri Dündar ve ailesinin banka hesaplarındaki hesap hareketlerini derinlemesine rapor edecek.

YEŞİL ARACILIĞIYLA MI VERİLDİ?

Paranın Dündar'a Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın firari başkanı Mustafa Yeşil tarafından verildiği iddia ediliyor. Bu nedenle Dündar'ın geçmişe dönük telefon görüşme kayıtlarını da incelemeye aldı. Firari Yeşil'in görüşme kayıtlarını da mercek altına alan savcılık, ikilinin geçmişte görüşüp görüşmediğini tespit edecek.

 

YENİ ŞAFAK

 // Ömer
babasının oğlu ... Farkında iseniz M.kaynakta ergenekon,derin devlet vs gibi illegal oluşumlarla uğraşıp rakip görmeyin diye mevcut iktidara çağrıda bulunmuştu. ( bir nevi gözdağı)...
28 Ocak 2016 18:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler