YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den bir oyun daha! Alan yanar dedikodusu başlatıp...
FETÖ’nün bir Ali Cengiz oyunu daha ortaya çıktı. ABD’deki yabancı işadamlarına şirket kurduran örgüt üyeleri, TMSF’ye devredilen firmaları yeniden almak için harekete geçti. Yurtdışında toplanan himmet paralarının bu alımlarda kullanılması düşünülüyor
FETÖ'den bir oyun daha! Alan yanar dedikodusu başlatıp...
15 Ekim 2016 / 09:12 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 10:41

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kayyuma veya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen yüzlerce şirkete arkadan dolanarak sahip olmak için yurtdışı ayaklarını devreye soktu.

Sabah'ın ulaştığı bilgilere göre, özellikle ABD'de bu şirketleri geri alabilmek için özel firmalar kurulmaya başlandı. Yabancı şirketler üzerinden bu firmalara ortak olmak ya da satın almak için büyük bir hazırlık planlanıyor.

Buna ek olarak uluslararası hukuk firmalarının da kapısını aşındıran FETÖ üyeleri, ABD ve AB merkezli uluslararası davalarla da satışları sulandırmayı hedefliyor.

İSTİHBARAT DEİK'E DE ULAŞTI

Konuyla ilgili FETÖ'nün yaptığı çalışmalar bu örgüt ile yurtdışında etkin bir mücadele başlatan Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi'ne de (DEİK) ulaştı.

DEİK yöneticileri, özellikle Amerika ve Avrupa kaynaklı bazı yabancı şirketlerin bu ihaleler için özel olarak hazırlandığını ifade etti. Kurum olarak kendilerinin de bu konudaki faaliyetleri mercek altına alacaklarını ifade eden yöneticiler, özellikle TMSF yöneticilerinin ihaleye girecek şirketleri sıkı şekilde denetimden geçirmesini isteyerek şu bilgileri paylaştı:

"Konuyla ilgili biz de bir çalışma yapıyoruz. Dünyada Türkiye aleyhine hâlâ aktif çalışan bir örgütle karşı karşıyayız. Bu örgütün oyunlarını bozmak için 2 ayda 50'ye yakın ülkeye gittik."

İHALELERE HAZIRLANIYORLAR

Edinilen bilgiye göre, FETÖ özellikle stratejik değeri olan şirketleri tekrar kendi bünyesinde tutacak bir plan üzerine çalışıyor.

150'ye yakın ülkedeki üyelerini harekete geçiren örgüt bazı şirketlerdeki hâkimiyetini tekrar kazanmak veya yönetiminde söz sahibi olmak istiyor. Bunların başında da altın madenciliği yapan Koza İpek Holding var.

İkinci önem sırasında ise yurtdışında şubesi olan ya da ihracatı olan şirketler geliyor. Boydak ve Nakıboğlu gibi şirketlerde ortak olma veya en az yüzde 10 hisseye ulaşma hedefi de yeni strateji ağına alınmış durumda.

FETÖ, bu hedef için çok ayaklı ve uluslararası avukatlık firmalarının da kapısını aşındırıyor. Strateji çalışmalarının başında ise FETÖ'nün kozmik hukuk bürosu olduğu ortaya çıkan ve yöneticileri yurtdışına kaçan YKK var. YKK'nın ABD'li küresel ortağı da TMSF'deki şirketlerin yeniden nasıl geri alınabileceğine ilişkin çalışma yapıyor.

'ALAN YANAR' DEDİKODUSU BAŞLATTILAR

Yine istihbarat kayıtlarına göre, FETÖ üyeleri TMSF'deki şirketleri kimsenin almak istemeyeceği ve bu nedenle fiyatların oldukça düşük olacağı dedikodusunu da işliyor.

FETÖ'nün iş dünyasında yaydığı başka bir dedikodu ise bu şirketleri alan firmaların uluslararası hukuk da zora gireceği yönünde.

Yakında Türkiye'ye ve bu şirketleri satın alan firmalara yönelik ABD ve Avrupa menşeili büyük tazminat davaları açılacağı da FETÖ üyelerinin yaydığı yalanlar arasında yer alıyor.

HİMMETLER HAVUZDA TOPLANDI

FETÖ 150 ülkeden hâlâ himmet toplamaya devam ediyor. Tayvan'da toplanan paralar da şirketlerin geri alınmasında kullanılacak.

45 MİLYAR LİRAYA DAYANDI

Örgüte finansal destek sağladığı gerekçesiyle TMSF'ye devredilen fon bünyesindeki şirketlerin değerinin 45 milyar liraya dayandığı belirtildi. TMSF'nin elindeki şirket sayısı ise 252 oldu.

Moordy's boşuna Not düşürmez 25 Eylül 2016 Pazar 23:33
 // Ömer
Spekülatif amaçlı bu iktisat savaşlarının çıkış noktasına hakim sınıfa bakarak analiz yapmak lazım.Moody's Standartd&Poor's,FitchRatings vs gibi kuruluşlar Kişiler(devlet) denetiminde olup, girmek istedikleri ülkeler konusunda izlediklari stratejik girişim ile O ülkelerde yatırım yapmanın risk oluşturduğu algısını yaratmak ve kendilerinden olan kuruluşların imtiyazlar talep ederek değerinin çok altında edinimler kazanmasını sağlamaktalar. - Feto da filim bitmez. uyanık olun. uyarması bizden..F...
15 Ekim 2016 Cumartesi 20:10
10 misli fiat verin, paralarını alın.
 // hursit dilaver
tamam çok yüksek fiatla satın. değerinin 10 katı fazla satın. onlar da para bulup hepsini versinler ve sonunda parasız kalsınlar. bari bunu yapın. İHALELERE AJAN SOKUN YAHU. HEP ÖYLE YAPARLAR Dİ Mİ....
15 Ekim 2016 Cumartesi 17:00
HÂL VE GİDİŞ BÖYLE İKEN;(2)➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Ortada iken, devlet olarak, millet olarak, yönetim olarak her kim ki bilerek veya bilmeyerek tekrâr faka basar ve bunlara zırnık kaptırır sa, bunlardan daha beter vasıflara duçâr demekdir... Budurunda da, onlara söylenecek tek söz:ALLAH belânızı versin demektir!!!...
15 Ekim 2016 Cumartesi 12:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler