YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'den bir ihanet daha: Erdoğan'ın korumalarını toplayıp...
Dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumalarının, FETÖ imamı ile her hafta toplantı yaptıkları ve talimatlar aldıkları ortaya çıktı. Korumalar, asılsız ihbarlarla Erdoğan'ın programını değiştirtti.
FETÖ'den bir ihanet daha: Erdoğan'ın korumalarını toplayıp...
01 Eylül 2016 / 16:02 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 16:04

FETÖ çatı iddianamesine giren itirafçıların ifadeleri, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın yakın korumalarının ihanetini gün yüzüne çıkardı. Korumalarla Fatih’te her hafta toplantı yapan FETÖ imamı, talimatlar verdi. Suikast ihbarlarıyla Başbakan’ın programları değiştirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ çatı iddianamesinde yer alan gizli tanık ifadeleri, örgütün akıl almaz faaliyetlerini ortaya koydu. Gizli tanık Büyük Yusuf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde yakın korumalarına her hafta İstanbul Fatih'te yapılan toplantılarda talimat verildiğini anlattı. Sahte suikast ihbarlarıyla Erdoğan’ın programı değiştirildi.

SİYASİLER İÇİN ÖZEL İNFAZ MEMURU

Gizli tanık Güneş’in anlattıklarına göre ise, Adana eski Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, alınacak infaz koruma memurlarının Adana'nın Avşar ve Farsak ırkından sert mizaçlı, eğitimi önemli olmayan, sadece emre itaat eden kişilerden seçilmesini istedi. 

Söz konusu infaz koruma memurları dönemin Başbakanı ve siyasilerin gönderileceği Ankara Sincan Cezaevi’ne atanacaktı.

BAŞBAKANIN PROGRAMINI İPTAL ETTİRDİLER

Büyük Yusuf adlı gizli tanık FETÖ çatı iddianamesine giren ifadesinde “Lütfullah Güney isimli öğretmenin İstanbul Fatih'te bir evde Başbakan'ın korumalarını haftalık olarak toplayıp talimat veriyordu. 

İstihbari bilgiler aldık diyerek Başbakanın bazı seyahatlerini iptal ettiriyorlar, Başbakanı yönlendiriyorlardı” dedi.

SİYASİLERE ACIMAYACAK GARDİYAN

Bir diğer gizli tanık ise ifadesinde şu bilgileri verdi: Şu an tutuklu olan Adana eski Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, infaz koruma memurları alınırken Adana'nın Avşar, Farsak ırkından sert mizaçlı, eğitimi önemli olmayan sadece emre itaat edecek kişilerden seçilmesini istedi. 

Adana, Antep, İstanbul görüşmelerinde AK Parti hükümetinin cemaati bitirme çabasında olduğunu, bürokratlarımızın kafasını koparıyorlar ileri de bize karşı daha büyük eyleme geçebilirler, o gün geldiğinde bizim elimizde de güçlü doneler olsun, onlar bize vurduklarında biz sendeleriz, ancak biz onlara vurduğumuzda düşürürüz dedi. 

Bu nedenle dönemin Başbakanı ve siyasiler tutuklandığında acımayacak infaz koruma memurları alındı.”

SİNCAN T TİPİNİ DARBE SONRASINA HAZIRLAMIŞLAR

“Alınan infaz koruma memurları Ankara'da yapılan T tipi cezaevine tayin olacaklardı. Kendilerine Sincan'da bir kampus oluşturuldu.

Bu cezaevi siyasilerin konulacağı yer olacaktı. Siyasilerin tutulduğu sembol cezaevi olacak şeklinde konuşma yaptılar.”
Kutu kutu kutu

Peygamber’e yemek servisiyle kandırdılar

Kaktüs adlı gizli gizli da FETÖ’nün öğrencileri nasıl hipnotize ettiğini anlattı. ‘Camdan atla dendiğinde itirazsız atlayacak’ şekilde eğitim verildiğini söyleyen Kaktüs, “Emre itaatin farz olduğu öğretiliyordu. 

Cemaatte Fetullah Gülen'in söylediklerinin onun söylediği değil Allah'ın kendisine söylettikleri veya Peygamber Efendimiz ile istişare ettikten sonra o istişare neticesi söylediği şeklinde bir inanç öğretiliyordu. 

Işık evlerinde bir servis fazladan açılıyordu. Her an Peygamber Efendimiz’in gelip yemek yemesi için bu yapılıyordu. Polis ve asker öğrencilerin başı kapalı biriyle evlenmesi yasaktı” dedi.

Kaktüs, FETÖ içinde Fetullah Gülen için ‘naz makamında’ denildiğini, bunun “Allah'a karşı nazını geçirme makamı” olarak örgüt içinde anlatıldığını söyledi. 

Kaktüs, “Şu kişiler cennete gitmez ise ben de gitmem diyebilecek konumda olduğu anlatılıyordu. Darülharb olduğu için söylenenlerin yapılmasının doğruluğundan bahsediliyordu. 

Peygamberin bile ilk cumaya gidemediğini, Kemalist, laik, dinsiz devlette darülharb şartları olduğunu, sivillerin bile cumaya gitmesinin şart olmadığını anlattılar” dedi.


KARAR

hayallerimizi çaldı bu adam bre...
 // hursit dilaver
''Kemalist, laik, dinsiz devlette darülharb şartları..''peki bu adam türkiyeye geldiğinde anıtkabre gidip KILIÇ KUŞANACAK,ŞALI 1.20 CM SARKAN SARIK GİYİP, ATANIN ÖNÜNDE TAZIM EDİP YEMİN TÖRENİ EDECEKTİ..hayal miydi yani bunlar.bizi böyle mi kandırdılar.bizi dediğim, biz atatürkçü,kemalist,laikçi aydınlanmacı,moderen,okumuş ,göbek kaşımayan,vücut kıllarını kesip metroseksüel olmuş,kafadaki bidonun yerine MELUN şapka giymiş insanlar yani.(legebeteliler de dahil tabi).bu kadar olmaz ama di mi.....
01 Eylül 2016 Perşembe 18:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler