YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cülerin toplandığı Ankara’daki ev görüntülendi
FETÖ darbe sorusturmasında tutuklanan ve gizli tanık olmayı isteyen bir generalin, darbe üssü olarak belirttigi ev görüntülendi.
FETÖ'cülerin toplandığı Ankara’daki ev görüntülendi
21 Ağustos 2016 / 09:46 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 09:48

Firari FETÖ imamı Adil Öksüz’ün katıldıgı ihanet toplantıları, Ankara Çukurambar’daki lüks bir sitenin 4 numaralı dairesinde yapıldı. Darbe girisiminden bir hafta önce her aksam 3 saat süren toplantılar düzenlendigi belirlendi. Darbecilerin, delil bırakmamak için toplantılara katılanların binaya giris çıkıslarını görüntüleyen kameraları söktükleri de ortaya çıktı.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girisiminin ardından Izmir’de yürütülen sorusturmada tutuklanan bir general “gizli tanık” olmus ve darbe öncesi Ankara’da belirttigi iki ayrı adreste bir hafta boyunca toplantı yaptıklarını itiraf etmisti. Açık adreslerini bilmedigi bu evleri izin verilmesi halinde gösterecegini ifadede eden darbeci için 7 Agustos’ta Izmir 3. Sulh Ceza Hâkimligi’nden karar alındı. Ertesi gün cezaevinden çıkarılan cuntacı, refakatçi polisler esliginde tarifeli uçakla sabah saat 06.30’da Izmir’den Ankara’ya getirildi.

1285245_002f34c8bfdec1c55855cba67255f20f.jpg

POLİS CAMI KIRIP İÇERİ GİRDİ

Ilk adresteki islemlerin ardından “gizli tanık” bu kez geçmiste FETÖ’nün “Kozmik Oda” kumpasıyla gündeme gelen Çukurambar semtine getirildi. Darbeci general saat 12.30’da Kızılırmak Mahallesi’nde lüks site içinde Çınar Apartmanı’nın 2. katındaki 4 numaralı daireyi gösterdi. 

3’ER SAATLİK TOPLANTILAR...

Bina sakinleri de “gizli tanıgın” ifadelerini dogrulayan sözler sarf etti. Sakinler, söz konusu adrese 15 Temmuz darbe girisiminden 1 hafta önce aksam saat 20.00 ile 23.00 arasında orta yas üzeri kisilerin gelip gittigini ifade etti. Bu süre zarfında ev sahibinin kendi kullandıgı 06 FG plakalı otomobili yerine, sürekli degisik araçlarla eve gelip gittigi ancak bu araçları da evin uzagına park ettigi, yine komsularca dile getirildi. Ayrıca ev sahibinin darbe girisiminden sonra çevresindekilere yurtdısına gitmek istedigini ifade ettigi de ögrenildi.

 

SABAH

 // ilhami azizoğlu
Kardeşim vakit geçmeden oitlerın hesabı kesilsin yoksa bu iş uzar gider oekmeğe hakaret tır o ilter yiyor oitleri hapiste besleme yın...
21 Ağustos 2016 16:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler