YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cülere bir tokat da AİHM'den!
FETÖ'cülere bir tokat da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden geldi. AİHM, mağdur sıfatıyla başvuran FETÖ'cülerin başvurularını geri çevirdi.
FETÖ'cülere bir tokat da AİHM'den!
03 Ekim 2016 / 10:10 Güncelleme: 03 Ekim 2016 / 10:27

FETÖ'den tutuklananlar mağdur sıfatıyla Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) kapısını çaldılar. Ancak umduklarını bulamadılar. 

Başvuranlar arasında FETÖ-PDY'ye silahlı terör örgütüne üye olmaktan 16 Temmuz'da gözaltına alınan ve 21 Temmuz'da tutuklanan Diyarbakır eski hakimi Mehmet Arslan'da yer aldı. Arslan'ın adına eşi Emel Arslan başvurdu. 

Kocasının daha önce karar verdiği tutuklu ya da mahkumlarla aynı cezaevinde kaldığı ve kötü muameleye maruz kaldığını iddia eden Arslan, Anayasa Mahkemesi'ne tedbir talebli bireysel başvuru yapılmasına rağmen halen karar verilmediğine, tutukluluğuna bir an önce son verilmesi için tedbir talebinde bulundu. 

Adalet Bakanlığı'nın görüşünü değerlendiren AİHM, 30 Eylül 2016'te mevcut, koşullar çerçevesinde, Mahkeme İçtüzüğü'nün 39. maddesi uyarınca talep edilen geçici tedbiri kabul etmedi.


YEN ŞAFAK

sıra AİHMye geldi yani..şimdi önlar duşunsun.
 // hursit dilaver
eyvah bir guveneceğimiz AİHM (!)kalmıştı. şimdi 2 seneye kalmaz örası için de kadröydu,KPSSydi başlayıp, öraları döldurmadan da çekilmezler. zaten hepsi almanya ve hölandada..gene mi kaybedeceğiz yahu.ne zangöçmuş bre....
03 Ekim 2016 Pazartesi 12:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler