YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cüler sosyal medyada birbirine düştü
FETÖ'cüler sosyal medyada birbirine düştü
20 Kasım 2015 15:14
“Eğer biz yanılıyorsak, Allah yerin dibine batırsın, birliğimizi bozsun” bedduasını okuyan Gülen’in örgütündeki çatlak büyüyor. FETÖ’nün tetikçileri ve trolleri birbirine girdi, bazıları ise elebaşı Gülen’i hedef aldı.

Örgütün para kasaları olarak bilinen Koza İpek ve Kaynak Holding’in kayyuma devredilmesinin ardından örgütün sosyal medya trolleri ve gazetecileri birer birer hocalarını satmaya başladı. Paralel Yapı’ya yakınlığınla bilinen gazeteci Emre Erciş, Gülen için "Yapması gereken tek şey, ilk uçakla Türkiye'ye gelip teslim olmak" dedi.

Birbirlerine girdiler

Örgüt lideri Gülen’in teslim olmaya çağırılmasının ardından FETÖ’cü troller saldırıya geçti. Erciş de kendisine hakaret edenlerin kredi kartı faturalarına kadar paylaşıp, yüksek harcamaların hesabını sordu. Bunun üzerine FETÖCÜ İhsan Yılmaz, Erciş’e “Yeni mahallende başarılar dilerim” diyerek örgütten kovulduğunu ima etti. Paralel Yapı’nın gazetesi Zaman’ın eski Ankara temsilcisi Mustafa Ünal da, Erciş’e ateş püskürdü. Gülen’in eleştirildiği tweetler karşısında çılgına dönen Ünal, “Bedel ödeyenler seni vekil mi tayin etti? Herkes haddini bilecek!” ifadelerini kullandı.                                                                                                                           

Birbirlerine düştüler

Paralel Yapı’nın bir süredir devam eden karışıklığı, 1 Kasım seçimlerinin ardından güçlenerek sürdürülen operasyonlarla depreme dönüştü. Örgütün küçük abisi Ekrem Dumanlı ile Bugün Gazetesi’nin eski yazarı Nuh Gönültaş arasındaki şiddetli kavgada hakaretler havada uçuşmuştu. Gönültaş, Ekrem Dumanlı'nın yaptıklarına ses çıkarmayan Gülen'cileri "dilsiz şeytan" olmakla suçlarken, Dumanlı, eleştiriler karşısında sessizliğe bürünmüştü. Öte yandan, Zaman Gazetesi tarafından oluşturulan sözde ‘özgürlükçü gazeteciler’i konu alan kitapta, Paralel Yapı’nın tetikçi yazarı Mehmet Baransu’ya yer verilmemesi, yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Doğan da sattı

Son olarak FETÖ’ye her türlü desteği sağlayan, algı operasyonlarına ortak olan, kaçak yayınlar için matbaalarını bile seferber eden medya patronu Aydın Doğan da, örgütü sattı. 1 Kasım seçimlerinin hemen ardından Hürriyet’in 1. sayfasından yayınlattığı metinde hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘geçmişi unutalım’ çağrısında bulunan Doğan, Paralel Yapı ile de sonuna kadar mücadele edilmesi gerektiğini belirtmişti. Örgütteki iç çatışmalar ve kaynakların tek tek kuruması, Gülen'in bedduasında dile getirdiği "Eğer biz yanlış yoldaysak, Allah bizi yerin dibine batırsın" sözlerini akıllara getirdi.

1-20151120151809.jpg

2-702.jpg

GÜNEŞ

...
 // Yahya RAMİ
Bu tablo beklenmeyen sürpriz bir tablo değildi zaten! Daha bu günler iyi günleri! Bundan daha ibretlik tablolara şahit olacağız inşaallah!.....
20 Kasım 2015 17:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler