YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cüler o ülkeye yerleşmeye başladı
FETÖ'cüler o ülkeye yerleşmeye başladı
10 Eylül 2016 11:40
Türkiye’deki yapılanması büyük darbe alan FETÖ, ihanet karargahını yurt dışına taşıdı. Amerika’dan sonra FETÖ’cüler çatı yapılanmasını Kanada’da kurmaya başladı.

Türkiye’de nefes alamaz hale gelen FETÖ, ihanet karargahını yurt dışına taşıdı. Özellikle örgüt lideri Fetullah Gülen’in ikamet ettiği Amerika’nın yanı sıra, Kanada ve Avrupa ülkeleri, FETÖ’cülerin sığınma yeri haline geldi.

Örgütün çekirdek kadrosunu oluşturan yüzlerce isim, Batı ülkelerine kaçtı. Sığındıkları ülkelerde lobi faaliyetlerine ağırlık veren FETÖ’cü teröristler, 15 Temmuz’u AK Parti’nin tezgahı gibi göstererek yerlerini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

ABD gibi Kanada’da FETÖ’nün yapılanmasını sağlamlaştırdığı ülkeler arasında. Dernek, vakıf ve okullarını, Anatolian Heritage Federation (Anadolu Kültürleri Federasyonu) çatısı altında birleştiren FETÖ mensupları, başta Toronto olmak üzere belli başlı kentlerde örgütleniyor. Ülkede çok sayıda şirketi olan örgütün yayın yapan gazeteleri de bulunuyor. Örgütün etkili olduğu diğer batı ülkeleri ise Almanya olmak züere Fıransa, İngiltere, Hollan’da Avusturya, İtalya ve İsviçre. -EROL METİN

PARALELCİLER AVRUPA’DA PARA TOPLUYOR

FETÖ ile ilişkili olduğu için Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’yle kapatılan Kimse Yok Mu Derneğinin Avrupa’daki temsilciliği, Kurban Bayramı öncesi kampanya başlattı.

KYM International adıyla geçen sene Belçika’da kurulan temsilcilik, internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrılarla kurban bağışlarını kendilerine ulaştırılmasını istiyor. 120 avro olarak belirlenen bağışlar için verilen hesap numarası da Belçika’daki bir bankaya ait. KYM International, De Standaard gazetesinin 19 Temmuz’da FETÖ ile bağlantılı kurumlara dair yayımladığı listede yer almıştı.

 

KARAR

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler