YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cüler mahkemede kıvırmaya devam ediyor!
Kara Kuvvetleri temsilcisi olarak Akıncı Üssü’ne giderek işgal girişimini yöneten cuntacı Bilal Akyüz de diğer sanıklar gibi mahkemede kıvırdı.
FETÖ'cüler mahkemede kıvırmaya devam ediyor!
12 Ağustos 2017 / 06:15 Güncelleme: 12 Ağustos 2017 / 06:18

15 Temmuz işgal girişiminin yönetildiği Akıncı Üssü’nde yaşananlara ilişkin teröristbaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 486 sanığın yargılandığı davanın dokuzuncu celsesi dün görüldü. Sincan Kapalı Cezaevi Yerleşkesindeki duruşma salonunda yapılan yargılamada savunma yapan eski Kara Kuvvetleri Harekat Başkanlığı Teşkilat Şube Müdürü Kurmay Albay Bilal Akyüz’ün “Terörle Mücadele Harekatı kapsamında Akıncı’ya gittim” yalanı çapraz sorguda çürütüldü. Kara Kuvvetleri tarafından görevli olarak Akıncı Üssü’ne gönderildiğini iddia eden cuntacı, görevi kimin verdiği sorusunu ise “hatırlamıyorum” diyerek geçirtirdi.

KURYE GÖREVİ GETİRDİ

Sanık, görevin kurye aracılığıyla sözlü olarak tebliğ edildiği yalanına sarıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, sanığın hangi filoya gideceğine ilişkin bilgi vermediğini belirttiğini, ama olayların merkezi olan 143. Filo’ya gittiğini hatırlattı. Aydın’ın “Bu ilginç değil mi?” diye sorması üzerine sanık Akyüz, nizamiyedekilerin “böyle bir harekat olacak 143. Filo olabilir” dediğini ve kendisinin de oraya gittiğini iddia etti. Aydın da daha sonra “Nizamiyedekilerin iddia ettiğiniz harekatı bilmemesi normal mi?” diye sordu. Yalanı ortaya çıkan sanık, sadece “Normal değil tabi” diyebildi.

Bilal Akyüz

AKYÜZ DE İSİM HAFIZASINI YİTİRDİ

Akıncı Üssü’nde kendisine verilen 4 telsizi Polatlı’da kullanılmak üzere dışarıda buluştuğu darbeci Yarbay Albdulkerim Ceyhan’a teslim eden sanık Akyüz, buna ilişkin soruyu ise “Yardım istediler, ben de yardım ettim” diyerek geçiştirdi. Ceyhan’ın yanındayken birisinin kendisini aradığını ve “Harekat erkene alındı acil gel” dediğini, bunun üzerine tekrar Akıncı’ya gittiğini anlatan sanık Akyüz, kendisini kimin aradığını sorulması üzerine “Hatırlamıyorum” diyerek isim vermekten kaçındı.

İRTİBAT LİSTESİNİ MASANIN ÜZERİNDE BULMUŞ!

15 Temmuz gecesi Kara Kuvvetleri temsilcisi olarak Hava Kuvvetleri’nin içine sızmış darbecilerle irtibatı sağlamak için Akıncı Üssü’nde bulunan Akyüz’e Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nin söylemesi üzerine yemekhanede masanın üzerinde bulduğunu iddia ettiği irtibat listesi soruldu. “Masanın üzerinde bulduğunuz irtibat listesinin size ait olduğunu, sizin aramınız gerektiğini nerden çıkardınız?” şeklindeki soruya Akyüz, “Oradaki birliklerin Kara Kuvvetleri birlikleriydi” yalanına sığındı.

 // Mühr-ü Süleyman
Müjdemi isterim soros oğlanı dansözler! Bübü, ricamı kabul edecek galiba. Bülent Ersoy hanımefendi "adam olma" kursu verecek size kodeste. Hem gâvur oğlanı olmaktan, hem de oğlancı gâvurdan sizi kurtarıp, erkek olmayı, hattâ adam olmayı, hattâ mertliği, babayiğitliği bile öğretecek sizlere yahu. 150 yıl sonra kodesten çıktığınızda, yepyeni bir insan(!) olarak, yepyeni bir hayata başlayabileceksiniz. Ya, ne mutlu size yaaa!...
12 Ağustos 2017 13:22
 // Ahmet YALÇINKAYA
Yalandan kim ölmüş ki bunlar ölsün....
12 Ağustos 2017 07:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler