YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cüler kaçacak delik arayacak... Yeni uygulamalar geliyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün çok tehlikeli bir örgüt olduğuna dikkat çekerek "Daha önce inlerine gireceğiz demiştik, girdik. Yeni uygulamalar geliyor. Bir kaç hafta içinde göreceksiniz. Bunlar, bu milletin evladıysa gereğini yapsınlar" dedi.
FETÖ'cüler kaçacak delik arayacak... Yeni uygulamalar geliyor!
14 Ekim 2016 / 15:41 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 17:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'daki toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün çok tehlikeli bir örgüt olduğuna dikkat çekerek "Daha önce inlerine gireceğiz demiştik, girdik. Göreceksiniz yeni uygulamalar geliyor. Bir kaç hafta içinde göreceksiniz. Bunlar, bu milletin evladıysa gereğini yapsınlar, gelip teslim olsunlar, yoksa biz gerekeni yapacağız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

15 TEMMUZ'UN GALİBİ BU MİLLET

15 temmuz niye oldu? 15 Temmuz işte bu hizmetleri hazmedemeyenlerin operasyonudur. 15 Temmuz Türkiye'yi bir vagon olarak görmek ve göstermek isteyenlerin operasyonudur. Ne ile vurdular benim kardeşlerimi? Bizim uçaklarımızla, bizim silahlarımızla. 241 şehidimiz var. 2194 gazimiz var. O akşam o bombaları yağdıranlar zannettiler ki güçlüler, F-16'lar güçlü, tanklar toplar silahlar güçlü. Bilmiyorlardı ki yer yüzündeki güç Allah'ın halifesi olan insandadır. yeter ki o insanlar şahadet makamında yürüsün. Biz milletimizle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. 15 Temmuz'un galibi bu aziz millettir.

LİDER TAŞIN ARDINA SAKLANIRSA...

Şimdi konuşuyorlar, neymiş 3. darbe gelecekmiş. Bir tane ukala kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor.  Ne diyor şair, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. 15 Temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. Birileri başka şeyler söyledi neymiş Almanya'ya iltica. Bilmiyorlar ki biz terbiyemizi alırken şöyle aldık, eğer lider taşın altına saklanırsa, millet dağın ardına saklanır. 

BU ÜLKENİN GÜVENLİK GÜCÜNÜ HERKES BİLECEK

2002 yılından bu yana Türkiye'nin yaşadığı badireleri şöyle bir gözden geçirelim. Bismillah deyip göreve başladık. Irak krizi ile başlayan, danıştay krizi ile devam eden süreçleri dönemin cumhurbaşkanının çıkardığı zorluklara rağmen devam ettik. Davos'u hatırlarsınız, Mavi Marmara'nın saldırıya uğraması. 7 Şubat MİT krizi ile artık varlığı iyice hissedilen bir kuşatma ile çok ciddi mücadele başlattık. Çok dile getirmiyorduk ama çok ciddi bir mücadele veriyorduk.2013 yılında ilk önce Gezi, sonra 17-25 Aralık girişimleri ile her şey biraz daha yerine oturdu.Bölücü örgütün hiç bir izahı olmayan şekilde ülkemize nasıl saldırdığını unutmadık. DAEŞ'te bu kervana katıldı. Gaziantep'te 14 yaşında bir yavruya Messi forması giydirip üzerine canlı bombayı bağladılar. 56 kardeşimizi şehit ettiler.O güne kadar sustuk ama artık sondu. Cerablus'a girdik.  Bu milletin güvenlik güçlerini herkes bilecek.

DAEŞ'İ YENEMİYORSAK BU İŞİ BIRAKALIM

Koalisyon güçleri neden PYD ve YPG ile hareket ediyor. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Şuanda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz. Koalisyon güçlerinin içinde yer alanlar siz DAEŞ'le mücadeleyi YPG ve PYD ile değil 63 ülke ile halledin. Eğer 63 ülke DAEŞ'i halledemiyorsa biz yöneticiler olarak görevi bırakalım.Burada bir tuzak var, tuzak başka. Oyun bizim üzerimizde oynanıyor. Kusura bakmasınlar biz bu oyuna ne Suriye'de ne de Irak'ta izin vermeyeceğiz.

YAZIKLAR OLSUN

Ne diyorlar terör örgütlerine  yardıma devam edeceğiz.(Hillary Clinton) Yazıklar olsun. Senin NATO'daki ortağın YPG mi PYD mi? Eğer bizsek adımı bizle atacaksın. Biz bu işi bitiririz.

YENİ UYGULAMALAR GELİYOR, BİR KAÇ HAFTA İÇİNDE GÖRÜRSÜNÜZ

Bu yapının içinde olanlardan 15 Temmuz'dan sonra gerçek anlamda pişmanlık duyan çok az kişinin olduğunu görüyorum. İnlerine gireceğiz dedik, girdik. Ama bitmedi. Kaçacak delik arayacaklar. Şimdi yeni uygulamalar geliyor. Birkaç hafta içinde göreceksiniz.

PİŞMANLIK DUYANLAR YARGIYA GİTSİN

Gelsinler bildiklerinizi anlatsınlar, pişmanlık duyduklarını ifade etsinler, hukuk onlara bir kolaylık sağlar.

BİZ FETÖ'YLE MÜCADELEDE ASGARİSİNİ YAPIYORUZ

Bazılarının kendilerini FETÖ'yle mücadelede cepheyi geniş tuttukları yönünde eleştiri getirildiğini belirterek "Biz şuan mücadelede asgarisini yapıyoruz. Eğer onlar darbede başarılı olsaydı, neler olacağını biliyor musunuz?. Şuan burada Konya'da rahatça bir miting yapabiliyorsak, bu aldığımız tedbirlertdendir. Biz mücadele etmezsek, sırtımızı nereye dayayacağız? " dedi.

Görevden almaların şart olduğunu ve devam edeceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, mağdur edebiyatına prim verilmemesini istedi.

İDAM DÜZENLEMESİ HAKLI BİR TALEP, BATI KARIŞAMAZ

Şimdi idam diyorlar bu haklı bir taleptir. Batı ne derse desin beni ilgilendirmiyor. Ben milletime bakarım. Bunun kararını parlamento verir. Benim milletim parlementoya çağrısını yapıyor idam diyor. Bana gelirse ben onaylarım. Ben 241 şehidimizi, bu katilleri unutamam bedelini unutmamam.Bu konuda batı konuşamaz. Kimse mağdur edebiyatı yapmasın  asıl mağdur şehit ve gazilerimizin yakınlarıdır.

 

 

Yargi Bagimsiz Olmali
 // mehmet selim polat
Ha bire Hakim-Savci-Polis degistirilirse.Yargiya asla guvenmem mumkun degildir..
AKP'de yargilanmali....
15 Ekim 2016 Cumartesi 10:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler