YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cüler formula pistini hapishane olarak kullanacakmış!
FETÖ'cü askerlerin 15 Temmuz darbe girişiminden önce İstanbul Park Formula sahasında keşif ve inceleme yaptıkları ve burayı cezaevi olarak kullanmayı planladıkları ortaya çıktı.
FETÖ'cüler formula pistini hapishane olarak kullanacakmış!
27 Eylül 2016 / 05:00 Güncelleme: 27 Eylül 2016 / 08:46

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine hazırlanırken yaptığı planlar deşifre olmaya devam ediyor.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, darbecilerin planına göre, hain girişim başarılı olsaydı, İstanbul'un farklı bölgelerinde hapishaneler oluşacaktı. Bu noktalardan birinin de Tuzla Kurtköy'de bulunan ve Formula sahası olarak bilinen İstanbul Park Pisti olduğu ortaya çıktı.

HELİKOPTERLE KEŞİF YAPTILAR

FETÖ'nün darbe girişimi öncesi planlarına dair yapılan istihbarat çalışmalarında, örgüt üyesi askerlerin 15 Temmuz'dan 1 ay önce pist üzerinde helikopterle alçak uçuş yaparak, bölgeyi havadan kontrol ettiği belirlendi. 

İkinci kez kontrol uçuşlarının ise 15 gün önce yapıldığı öğrenildi. Güvenlik birimleri 15 Temmuz günü gelerek son kontrolü yapan cuntacı Yarbay ile diğer isimlerle ilgili soruşturma başlatı.

KAPASİTESİNİ ÖĞRENDİLER

Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park Pisti'nde havadan yapılan keşiflerin ardından, 12-13-14 Temmuz'da karadan keşif yapıldığı da tespit edildi. Askerlerin sivil kıyafetler ile pist yetkililerinden kapasite noktasında ayrıntılı bilgi aldıkları belirtildi. 

Sivil askerlerin bu bilgileri, büyük bir organizasyon yapılacak bahanesiyle ele geçirdikleri, ayrıca dolaylı sorular ile darbeden önceki hafta içerisinde pistte herhangi bir program olup olmadığının da araştırıldığı ifade edildi.

İstanbul Park’ta keşif ve inceleme yaptıkları ve burayı cezaevi olarak kullanmayı planladıkları ortaya çıktı.

ÇEVRE YOLLARI ARAŞTIRDILAR

Darbecilerin havadan ve karadan yaptığı incelemelerde, İstanbul Park Pisti'ne giden tüm çevre yollarının da incelendiği belirlendi.

VIP KULEDEN YÖNETECEKLERDİ

Çevre yolu ile iç yolları bağlayan 2 alt geçit ve yaya ulaşımı yapılan 3 üst geçidin plana dâhil edildiği, darbeden sonraki günler için bu yolların kontrol altına alınmasının planlandığı öğrenildi. Ayrıca alanda bulunan 2 VIP kulenin de teslim alınacağı ve kontrolün oradan sağlanmasının planlandığı ifade edildi.

155 BİN KİŞİYİ HAPSETME PLANI

İstanbul Park Pisti resmi verilere göre aynı anda 155 bin kişiyi taşıyabiliyor. 12,700 m2'lik alana oturan ana tribün, 30 bin kişilik kapasiteye sahip. 60 bin kişilik geçici koltuklar, 60 bin kişilik doğal tribünler ve 5 bin kişilik VIP locaları ile 155 bin kişi aynı anda mekânda olabiliyor.

BAŞBAKANIN EVİ TUZLA'DA

Darbecilerin hapishaneye çevirmeye planladığı İstanbul Park Pisti, Başbakan Binali Yıldırım'ın evinin de bulunduğu Tuzla'da bulunuyor. Yıldırım 15 Temmuz gecesi Dolmabahçe'deki ofisinden ayrıldıktan sonra Tuzla'daki evine gidiyordu. 

Tankların durdurmaya çalışmasına rağmen Yıldırım'ın konvoyu eve ulaşmıştı. 22.30 sularında ise evine doğru tankların gittiği bilgileri üzerine, Başbakan güvenlik gerekçesiyle evden ayrılmıştı. 

İstanbul Park Pisti'ne yönelik yapılan planda, Başbakanı korumakla görevli polis ekiplerini, özel korumaları ve bölgede bulunan ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekipleri de buraya toplama kararı alındığı belirtiliyor.

atatürk ve lenin öldülerse, şimdi zangoç ve kemalimiz mi var.
 // hursit dilaver
aşağıdaki yoruma ek edelim bari. FALİH RIFKI 940lı yıllarda ne demişti. ATATÜRK VE LENİN ÖLDÜLERSE STALİN VE İNÖNÜ BAŞIMIZDADIR. müthiş laftı. falih,katıksız kemalist ve CHPli idi tabi.şimdi düşünüyorum da ATATÜRK VE ZANGOÇ EFENDİ YOKLARSA, KEMAL EFENDİ VE FETÖ VAR mı denirdi acep.veya yakışanını siz bulun yahu.ama bilin ki, bu fetö sevici kemalistler 15 temmuzdan sonra ,şu' hava bedava, su bedava' şarkısını söyleyen gassaray mezunu ÖZDEMİR ERDOGAN ağabeyimizi çook özliyeceklerdi...(diyelim...
27 Eylül 2016 Salı 14:37
ne ata kalacaktı,ne a.kabir ne de bebe parki
 // hursit dilaver
ah keşke başarsaydılar da tayyip beyden kurtulaydık diyen CHPli, kemalistçi, laikçi,aydınci, demokrasici islam kine ve nefretli tayfa başlarına geleceği bilselerdi, tayyip bey huzurunda takla atarları. o stadyumlara bunlar dolacak ve daha da canlı dişarı çıkamıyacaklardı.benim zangoç efendi, 16 temmuzda gelip anıtkabire sarık sarıp, kılıç kuşanıp ataya secede ederek hilafet ilan edecek yorumuma EN COK RASİM DUMAN İHVANIM GÜLMÜŞTÜR.niye mi. fetö ve anıtkabiri bir araya getirdi diye....
27 Eylül 2016 Salı 14:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler