YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü subaylar çalıntı sorularla kurmay olmuş
"Kurmaylık sınavı yazılı ve tezli bir şekilde yapılıyor. Yazılı sınavında FETÖ’cü subaylara sınavda çıkacak olan 100 sorudan 82 veya 85’i veriliyordu. Bu nedenle FETÖ’cü subaylar kolayca kurmay oluyordu"
FETÖ'cü subaylar çalıntı sorularla kurmay olmuş
31 Ağustos 2016 / 07:15 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 07:23

FETÖ/PDY soruşturmasında itirafçı bir subayın verdiği ifadeler, örgütün TSK’nın üst kademesini nasıl ele geçirmeye çalıştığını da ortaya çıkardı. Darbe girişiminin ardından İstanbul Harp Akademileri’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 124 subay ve öğrenciden 120’si tutuklanmıştı.

İddiaya göre darbeye katılmak istemeyen bazı subaylar, cuntacılar tarafından ‘gözaltına alındı’. Harp Akademileri Komutanlığı’nda görevli üst rütbeli bir komutanın da gözaltına alınmaya çalışıldığı, ancak korumalarının kargaşa çıkararak kaçmasını sağladığı öğrenildi.

‘ADAMLARINA DAĞITTILAR’

Soruşturma kapsamında itirafçı olan bir cuntacı subay, FETÖ’nün 2010 yılında kurmaylık sınavı sorularını da çalıp adamlarına dağıttığını anlattı. İtirafçı subay, soru hırsızlığını şöyle anlattı:

“Kurmaylık sınavı yazılı ve tezli bir şekilde yapılıyor. Yazılı sınavında FETÖ’cü subaylara sınavda çıkacak olan 100 sorudan 82 veya 85’i veriliyordu. Bu nedenle FETÖ’cü subaylar kolayca kurmay oluyordu. Bizim dönemimizde, sınav öncesi 85 soru önceden verildi. Ancak bir subay arkadaşımız, önceden 85 soru verilmesine rağmen 70 soruyu doğru yanıtladı. Bu duruma çok şaşırmıştık.”

EŞLERİ KPSS ZANLISI ÇIKTI

Soruşturmada şüpheli 120 subaydan 40’ının eşlerinin de KPSS zanlısı olduğu ve çalıntı sorularla devlet memuru oldukları belirlendi.

 

HABERTÜRK

POHKUNU ÇIKARTMIŞLAR
 // ARSLAN
POHKUNU ÇIKARTACAK KADAR İLERİ GİTMİŞLER YİNE DEVLETİN HABERİ OLMAMIŞ......
BARİ DEVLETTE BUNLARA VERECEĞİ CEZADA İLERİ GİDİP POHKUNU ÇIKARTSA.....
KAZANDIKLARI PARALAR MAL MÜLK NE VARSA DEVLET ELLERİNDEN ALMALI.......
31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:13
 // Rasim DUMAN
F.GULEN, taraftarlarinin "fikih ilmi" ogrenmelerine mani oldu; en azindan "kucuk" gosterdi, tesvik ve tavsiye etmedi. Kendi verdigi ruhsatlar ile amel edilmesini istedi. İnsanlar bu "soru hirsizliginin" dupeduz "hirsizlik, kul hakki ve tabiatile HARAM" oldugunu bilseler ve inansalardi, kac tanesi boyle bir ahlaksizliga tevessul ederdi ?!...
31 Ağustos 2016 07:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler